"Nawet w łóżku mogą cię złapać za nielegalny soft"

Kampania Oni Nielegalni, zainicjowana przez autora serwisu internetowego TylkoLegalnie.pl, nabiera tempa. W samym serwisie, jak i na jego kanale YouTube przybywa krótkich filmów, których zadaniem jest odstraszenie użytkowników od korzystania z nielicencjonowanego oprogramowania.

TylkoLegalnie.pl
Strona TylkoLegalnie.pl powstała "w celu promowania legalnego korzystania z oprogramowania jak i przestrzegania prawa autorskiego.(...) Kolejnym celem, który chcielibyśmy osiągnąć to utworzenie społeczności osób przestrzegających i dbających o ochronę własności intelektualnej."

"Pomysł serwisu narodził się po tym jak zauważyłem ile emocji wywołuje temat zarządzania oprogramowaniem, atrybutów legalności czy też piractwo komputerowe no i oczywiście sama ustawa o ochronie praw autorskich. Dodatkowo bardzo duża ilość informacji z różnych źródeł często sprzecznych ze sobą skłoniła mnie do tego aby uruchomić serwis gromadzący wszystkie aktualności, artykuły i opinie w jednym miejscu" - pisze autor strony.

Najnowszy film wchodzący w skład kampanii Oni Nielegalni nosi tytuł "Nawet w łóżku mogą cię złapać za nielegalny soft". Oto on:

Pozostałe spoty można obejrzeć na stronie Oni Nielegalni. Każdy z nich opatrzony jest cytatami z paragrafów kodeksu karnego związanych z ochroną praw autorskich do programów komputerowych.