Nawigacja GPS o nazwie Nokia Here wychodzi z bety, wersja do iOS w drodze

Aplikacja Mapy Here udostępniona przez fińską Nokię posiadaczom smartfonów z systemem Android okazała się ogromnym sukcesem. Użytkownicy ochoczo pobierali aplikację w wersji beta. Teraz twórcy ogłosili, że aplikacja pobrana ponad 3 miliony razy ze sklepu Google Play doczekała się wreszcie pierwszego stabilnego wydania.

Mapy Here do niedawna były dostępne tylko na smartfonach z systemem Windows Phone od Microsoftu. Po odsprzedaniu działu mobilnego gigantowi z Redmond fińska firma postanowiła udostępnić swoją aplikację użytkownikom najpopularniejszego systemu mobilnego na świecie.

Nawigacja GPS o nazwie Nokia Here wychodzi z bety, wersja do iOS w drodze

Użytkownicy systemu Android pobrali Mapy Here od Nokii już ponad 3 miliony razy

Dzięki tej decyzji wpierw Mapami Here mogli cieszyć się posiadacze urządzeń mobilnych Samsunga. Później nawigacja GPS offline do Androida od Nokii trafiła do sklepu Google Play jako bezpłatna aplikacja w wersji rozwojowej. Wczoraj twórcy poinformowali o wprowadzeniu do sklepu z aplikacjami stabilnego wydania swojego programu.

Wyjście z bety oznacza dodanie kilku nowych funkcji. Wśród nich znalazło się wyznaczanie trasy dla trzech różnych rodzajów środków transportu, a na trasie wyświetlane będą od teraz informacje o korkach i wypadkach. Ważnym usprawnieniem jest możliwość pobierania danych kartograficznych w tle.

Oprócz tego można dotknąć na wyświetlanej w smartfonie mapie w dowolne miejsce i uzyskać informacje na jego temat. W Here Maps pojawiły się też mapy 3D lotnisk i centrów handlowych z 70-ciu krajów. Aplikację od Nokii można pobrać bezpośrednio ze sklepu Google Play. Twórcy Map Here poinformowali też, że wersja aplikacji do urządzeń z systemem iOS jest już na ukończeniu.