Nawigacja NavRoad Drive z pięciocalowym ekranem i bezpłatnymi mapami Europy

Firma NavRoad wprowadziła na polski rynek nowy model nawigacji GPS. Urządzenie o nazwie NavRoad Drive będzie cechować pięciocalowy ekran, a producent zachęca do zakupu wliczonymi w cenę urządzenia mapami całej Europy.

Polska firma NavRoad, zajmująca się opracowaniem i sprzedażą nawigacji GPS, wprowadza do sprzedaży nowy produkt. W opakowaniu oprócz samej nawigacji o nazwie NavRoad Drive, wyposażonej w pięciocalowy ekran, znajdzie się też karta microSD z wgranymi mapami Europy. Karta pamięci objęta jest przez producenta wieczystą gwarancją, a mapy mają być regularnie i bezterminowo aktualizowane.

Samo urządzenie ma obudowę o fakturze szczotkowanego aluminium, a za wyświetlanie map odpowiada pięciocalowy ekran o rozdzielczości 480 na 272 pikseli. W środku obok odbiornika GPS znalazł się procesor Mstar 2531 taktowany zegarem 800 MHz wspierany przez 128 MB pamięci RAM i taką samą ilością pamięci wewnętrznej. Urządzenie ma również wbudowany głośnik oraz wyjście słuchawkowe minijack.

Zobacz również:

  • Recenzja: Nextbase 422GW - test wideorejestratora dla fanów nowych technologii
Nawigacja NavRoad Drive z pięciocalowym ekranem i bezpłatnymi mapami Europy

Nawigacja GPS NavRoad Drive działa pod kontrolą systemu Windows 6.0 CE, a użytkownik może wgrać dowolny wybrany przez siebie program do nawigacji. Producent postarał się jednak o dostarczenie map razem z urządzeniem. Powstały one we współpracy z firmą mapFactor. Mapy mają być w przyszłości aktualizowane i zostały wgrane na kartę pamięci microSDHC dołączoną do zestawu.

NavRoad Drive będzie sprzedawany w cenie 249 złotych, a oprócz funkcji nawigacji będzie mógł służyć w aucie jako czytnik ebooków oraz odtwarzacz filmów i muzyki. Będzie można wykorzystać go również do uruchamiania prostych gier.