Nawigacja głosem

Amerykańska firma Pharos przedstawiła zestaw do palmtopów, składający się z miniaturowego odbiornika GPS, oprogramowania nawigacyjnego do systemów Pocket PC oraz elektronicznej mapy Stanów Zjednoczonych.

Amerykańska firma Pharos przedstawiła zestaw do palmtopów, składający się z miniaturowego odbiornika , oprogramowania nawigacyjnego do systemów Pocket PC oraz elektronicznej mapy Stanów Zjednoczonych.

Producent utrzymuje, że jest to pierwszy na rynku system nawigacyjny do urządzeń typu PDA, sterowany głosem. Odbiornik iGPS-180 będzie współpracował z większością nowych komputerów z systemem Windows CE. Pharos zaleca, aby system był stosowany z podręcznymi komputerami, umożliwiającymi używanie dodatkowych nośników pamięci, takich jak karty CompactFlash.

Oprogramowanie oferowane wraz z iGPS-180 znajduje się na czterech krążkach CD. Na jednym jest aplikacja nawigacyjna sterowana poleceniami głosowymi, pozostałe zawierają mapę Stanów Zjednoczonych podzieloną na poszczególne stany. Aby korzystać z funkcji GPS, użytkownicy muszą wgrać do pamięci urządzenia pliki z konkretnymi fragmentami trasy. Każdy z nich zajmuje około 10 MB, dlatego producent zaleca stosowanie dodatkowych nośników pamięci.

Więcej informacji: www.pharosgps.com