Nawróceni na Mac OS

Rzesza klientów kupujących komputery Macintosh rośnie w tempie daleko przekraczającym prognozy koncernu Apple. Liczba użytkowników systemu Microsoftu, którzy zdecydowali się na kupno komputerów Mac może pod koniec 2005 r. przekroczyć poziom 1,3 mln, czyli... prognozowany na 2006 r. poziom "nawróconych" na produkty Apple'a.

Tak przynajmniej wynika z analizy przygotowanej przez firmę badawczą Needham & Co. "Jeśli przyjmiemy, że wzrost sprzedaży Maków w ostatnich trzech kwartałach Apple uzyskał dzięki użytkownikom Windows, którzy kupili nowy sprzęt, to można powiedzieć że tych ostatnich było ponad milion", czytamy w raporcie firmy.

Poprzednie szacunki Needham & Co. mówiły o 500 tys. użytkowników Windows przechodzących na Mac OS. Były one niedoszacowane, jak twierdzą analitycy samej firmy, z dwóch powodów - rosnącej popularności przenośnych odtwarzaczy iPod oraz zbyt wielkiej liczby wszelkiego rodzaju wirusów, robaków, spyware'u i malware'u, jaka dziś zagraża platformie systemowej Microsoftu.

Przedstawiciele Needham & Co przekonują, że Apple dzięki wprowadzeniu w ostatnim czasie kolejnych modeli swoich odtwarzaczy muzycznych - iPod nano i iPod wideo (co, jak pamiętamy, miało miejsce w krótkim odstępie czasu) - pozostawił daleko w tyle wszystkich konkurentów na rynku tego typu urządzeń. Jedynym producentem poza koncernem Steve'a Jobsa, przed którym przyszłość w tym segmencie rysuje się raczej w jasnych barwach, jest Sony.

Więcej informacji: Needham & Co.


Zobacz również