Nec LT260

NEC zmienił nieco toporne kształty obudów swoich projektorów. Teraz są obłe, odpowiadające najnowszym trendom stylistycznym.

NEC zmienił nieco toporne kształty obudów swoich projektorów. Teraz są obłe, odpowiadające najnowszym trendom stylistycznym.

To dobrze, bo choć dla klienta biznesowego wygląd urządzenia nie ma większego znaczenia, dla użytkownika domowego jest istotny, podobnie jak jakość wykonania. Od strony technicznej LT260 prezentuje się bardzo ciekawie. Jest konstrukcją DPL, wyposażoną w bardzo wiele opcji konfiguracyjnych, m.in. niespotykaną u wielu konkurentów możliwość korekty geometrii obrazu nie tylko w pionie i poziomie, ale także w pozycji ukośnej. Kolejne udogodnienia to wbudowany czytnik PCMCIA, w którym można umieścić kartę pamięci z nagraną prezentacją, co uwalnia od konieczności noszenia ze sobą notebooka. Ten sam slot przeznaczony jest do karty sieci bezprzewodowych, bo projektor może być obsługiwany zarówno przez sieć lokalną, jak i Internet.

Jasność generowanego strumienia światła jest duża i odpowiada deklarowanym przez producenta 2100 ANSI lumenom. Zastrzeżeń nie budzi odwzorowanie barw. Są naturalne, czyli takie, jakie powinny być w dobrym projektorze DLP. Rozdzielczość XGA pozwala z kolei na komfortową prezentację dużych tabel czy wykresów. Ważny parametr, na który zwraca uwagę wielu potencjalnych nabywców projektorów, to żywotność lampy. W LT260 jest przeciętna, bo wynosi 1500 godzin, ale uaktywniając funkcję econo, wydłuża się ją o kolejne 500 godzin. Wadą jest w tym wypadku niewielkie zmniejszenie jasności, zaletą zaś - zmniejszenie hałasu wentylatorów. W modelu tym zabrakło jedynie złącza cyfrowego DVI. W wyposażeniu znajdziesz dwa wejścia analogowe VGA i jedno wyjście na dodatkowy monitor. Wszystkie funkcje można ustawiać, korzystając z dobrego pilota bezprzewodowego.