Need for Speed High Stakes

Pod względem liczby torów i samochodów, być może znajdziemy lepsze wyścigi, ale NFS High Stakes ustala nowy standard. Ze względu na łatwe sterowanie, przepiękną grafikę i wciągającej zabawę, której nie znajdziemy gdzie indziej, w tej chwili są to najlepsze wyścigi na PeCeta.

Pod względem liczby torów i samochodów, być może znajdziemy lepsze wyścigi, ale NFS High Stakes ustala nowy standard. Ze względu na łatwe sterowanie, przepiękną grafikę i wciągającej zabawę, której nie znajdziemy gdzie indziej, w tej chwili są to najlepsze wyścigi na PeCeta.

Najbardziej czadową nowością w NFS High Stakes jest możliwość grania policją w trybie Hot Pursuit. Z prostego menu, można wezwać posiłki, ustawiać blokady dróg i rozkładać na trasie najeżone kolcami pasy, tylko po to by złapać szaleńców biorących udział w wyścigu. Oczywiście nadal można wcielić się w pirata drogowego i zostawić gliny w obłokach kurzu. Dostępna opcja gry we dwóch graczy, na podzielonym ekranie, pozwoli tobie i twojemu kumplowi stanąć przeciwko sobie, po dwóch stronach prawa.

Jeśli jednak nie specjalnie bawi cię rola przestępcy, NFS High Stakes daje ci również możliwość sprawdzenia się w innych konkurencjach. Na pewno spodoba ci się turniej, w którym będziesz musiał przejechać zapierającą dech w piersiach serię wyścigów, i etapów specjalnych. Oczywiście nie będziesz ścigać się za frajer, a to co wygrasz, możesz wydać na naprawy i ulepszenia swojego pojazdu, czy też na wpisowe do kolejnego wyścigu. Gra tradycyjnie już, bardziej niż na realizm, stawia na zabawę. W dalszym ciągu jest zręcznościówką, ale w porównaniu do poprzednich wersji dodano zniszczenia poszczególnych element ów wozu. W porównaniu do NFS III, w High Stakes poprawił się sposób kierowania pojazdem.

High Stakes tradycyjnie już, oferuje nam pełną gamę samochodów do wyboru. Pośród wielu wspaniałych modeli, nie zabraknie również Porche, Ferrari, Lamborgini, McLarenów i Corvett. Jeśli lubisz hazard, możesz swój ciężko zdobyty samochód uczynić obiektem zakładu. Jeśli wygrasz wyścig jeden na jednego, zabierasz samochód przeciwnika. Jeśli jednak, szczęście uśmiechnie się do twojego rywala, będziesz wracał do domu na piechotę.

Wspaniałe wozy, przedstawione w grafice o odpowiednim poziomie, ścigają się po ślicznych, bardzo szczegółowych trasach, z innymi równie ładnymi pojazdami. Nic dodać nic ująć... no może tylko to, że przy słabszym sprzęcie gra nie jest zbyt płynna szczególnie w trybie split screen. Na szczęście wspaniałe trasy i sylwetki pojazdów są przepełnione soczystymi kolorami i mnóstwem szczegółów, a genialne wprost oświetlenie nadaje wszystkiemu życia. Dźwięki również nie pozostawiają dużo do życzenia. Miłe dla ucha odgłosy silnika i rozmowy radiowe policjantów w trybie Hot Pursuit, mają duży wkład w atmosferę gry. Głos komentatora jest trochę zbyt wesoły, ale to tylko szczegół. High Stakes powinno dostarczyć nam dużo dobrej zabawy, i nikt nie powinien tej pozycji przegapić. Chyba, że posiadasz w swojej kolekcji NFS 3, który tak między Bogiem, a prawdą graficznie jest pardzo zbliżony. W innym przypadku gierka ta pozwoli miło spędzić czas, aż do chwili gdy ukaże się...Need for Speed 4.

Gdy masz wejść w ostry zakręt, zakończ hamowanie, nim zaczniesz skręcać, a będąc już na łuku zacznij dodawać gazu. Na łagodnych zakrętach po prostu puszczaj gaz, aż będziesz mógł łatwo wyprowadzić z nich pojazd. Kiedy słyszysz zbliżający się pojazd, przełącz widok na tył, i zajeżdżaj mu drogę, tak by nie mógł cię wyprzedzić. Jeśli grasz glinami, najbardziej efektywnym sposobem zatrzymania pirata drogowego, jest wjechanie mu prostopadle w bok.

Podczas jazdy w nocy pamiętaj o włączeniu świateł aby poprawić sobie widoczność. Pamiętaj, że zjeżdżając z drogi możesz ściąć niektóre zakręty, aby zyskać czas lub wyprzedzić przeciwnika.

Policyjne blokady, nie są nieruchome – gdy będziesz koło nich przejeżdżał gliniarze będą próbowali cię staranować. Bądź wówczas gotowy by ich ominąć. No i pamiętaj, aby zapiąć pasy;-)