Need for Speed Shift, World Online oraz Nitro - nowe tytuły NFS od Electronic Arts

Po ostatniej premierze Need for Speed: Undercover wielu ekspertów z branży rozrywkowej wieszczyło koniec słynnej serii gier wyścigowych. Okazało się jednak, że wszystkie informacje o rzekomym zawieszeniu produkcji kolejnych NFSów okazały się bardzo przesadzone. Electronic Arts pracuje właśnie nad trzema tytułami z logo legendarnej marki.

W wywiadzie dla serwisu GameSpot, Keith Munro z Electronic Arts powiedział, że firma pracuje obecnie nad trzema tytułami z serii Need for Speed. Są to kolejno:

Need for Speed Shift

Need for Speed Shift ma być symulacją wyścigową dla bardzo zaawansowanych graczy i wielkich miłośników rajdów samochodowych. Najważniejsze cechy produkcji jakie wymienia Electronic Arts to m.in. skoncentrowanie się autorów na przygotowaniu jak najbardziej realistycznego modelu jazdy, przeniesienie do gry rzeczywistego systemu zniszczeń oraz nowy tryb kamery, który zaoferuje bardzo realistyczne wrażenia wizualne, w tym np. możliwość obracania głową kierowcy podczas jazdy.

Wiadomo, że Need for Speed Shift przeznaczony będzie na PC, PS3, PSP i Xboksa 360. Za produkcję odpowiada Slightly Mad Studios, w skład którego wchodzą autorzy GT Legends, GTR 2. Ekipa deweloperska współpracuje również z Michaelem Mannem z Black Box oraz Patrickiem Soderlundem. Premiera już w czwartym kwartale bieżącego roku.

Need for Speed Shift

Need for Speed Shift

Need for Speed World Online

Need for Speed World Online to gra należąca do gatunku MMO przeznaczona wyłącznie na PC. Tytuł trafi w pierwszej kolejności na rynek azjatycki (połowa przyszłego roku), następnie do Ameryki Północnej i Europy.

Co ciekawe, Need for Speed World Online ma być pozbawione abonamentu. Mimo to, autorzy zamierzają zaoferować użytkownikom rozbudowany, szeroki świat, potężną bazę licencjonowanych samochodów, liczne systemy rankingów i pucharów oraz wiele innych elementów. Nad Need for Speed World Online pracuje studio Black Box i oddział Electronic Arts w Singapurze.

Need for Speed Nitro

Need for Speed Nitro będzie tytułem dodatkowym, przeznaczonym dla początkujących. Tytuł w konwencji arcade przygotowywany jest z myślą o Nintendo Wii i Nintendo DS, z charakterystyczną dla wymienionych platform grafiką.