NeoOffice 2.0 beta

Powstał program wcześniejszego dostępu do testowych wersji NeoOffice 2.0 - przystosowanej dla platformy MacOS X wersji popularnego pakietu biurowego OpenOffice.org. Użytkownicy chcący korzystać z programu jeszcze przed pojawieniem się jego oficjalnej wersji mogą wykupić subskrypcję pozwalającą na pobranie i używanie NeoOffice 2.0 beta.

NeoOffice bazuje na wersji 2.0.2 programu OpenOffice.org, jednocześnie zapewniając pełną integrację z systemem operacyjnym Mac OS X. Program jest wyposażony w standardowy instalator Mac OS X, a jego interfejs graficzny w pełni wykorzystuje elementy systemu firmy Apple. NeoOffice korzysta także z natywnych funkcji Mac OS, takich jak system drukowania, schowek, czy czcionki. Posiada też pełne wsparcie dla techniki "drag & drop", skrótów z wykorzystaniem klawisza "command" oraz integruje się z klientami pocztowymi dla Mac OS.

Obecnie NeoOffice znajduje się w fazie beta i jest dostępny po wykupieniu subskrypcji - NeoOffice 2.0 Aqua Beta Early Access Program - pozwalającej na wcześniejszy dostęp do jego testowych wersji. Oczywiście oficjalna, finalna wersja, udostępniana na zasadach licencji GPL, będzie dostępna za darmo, jednak, jak pisze producent, koszty rozwoju aplikacji pokrywane są z datków, które pokrywają jedynie 60% i stąd pomysł subskrypcji dla użytkowników chcących wcześniej używać programu.

Więcej o NeoOffice 2.0 Aqua Beta Early Access Program

Witryna programu NeoOffice