NeoOffice/J 1.1

Po prawie pięciu latach rozwoju ukazała się wreszcie finalna wersja NeoOffice/J 1.1. Aplikacja bazuje na OpenOffice w wersji 1.1.4, ale w pełni integruje się z systemem Mac OS X. Pakiet zawiera edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz aplikacje do tworzenia prezentacji i rysowania.

Pakiet składa się z edytora tekstu - Writer, arkusza kalkulacyjnego - Calc, aplikacji do tworzenia prezentacji - Impress oraz programu do tworzenia rysunków - Draw. NeoOffice/J zostało wyposażone w standardowy instalator Mac OS X, dodano w nim menu Aqua, typowe dla tego systemu. Program korzysta także z natywnych funkcji Mac OS, takich jak system drukowania, schowek, czy czcionki. Posiada też pełne wsparcie dla drag & drop, skrótów z wykorzystaniem klawisza "command" oraz integruje się z klientami pocztowymi dla Mac OS.

Dodano także wsparcie dla nowej wersji systemu OS X 10.4 Tiger. NeoOffice/J integruje się na przykład z systemem wyszukiwawczym Spotlight za pomocą plugina NeoLight. Po instalacji Spotlight automatycznie będzie wyszukiwał pliki naszego pakietu biurowego.

Po zainstalowaniu NeoOffice/J 1.1, zaleca się także instalację poprawki Patch-0

Strona NeoOffice/J