Neocron już w Polsce

Dziś rusza sprzedaż Neocron Online - nowej gry MMORPG - gatunku który cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie, a na naszym rynku reprezentowany jest zaledwie przez kilka tytułów.

Specjaliści z branży komputerowej już dawno stwierdzili, że gry przeznaczone do wieloosobowej rozgrywki w Internecie są przyszłością branży. Wśród nich poczesne miejsce zajmują gry z gatunku MMORPG (Massive Multiplayer Online Role Playing Games), do których zaliczają się m.in. Ultima Online, Everquest, a od wczoraj również Sims Online. Premiera Necocron Online w Niemczech i Wielkiej Brytanii wywołała spore zainteresowanie. Gra zdobyła już wielu zagorzałych fanów.

Akcja gry toczyć się będzie w postapokaliptycznej przyszłości - 700 lat po wielkiej katastrofie, która zmiotła z Ziemi niemal całą ludzkość. Po latach ze zgliszczy wyłoniła się nowa cywilizacja naznaczona piętnem katastrofalnej przeszłości którą będą współtworzyć wszyscy uczestnicy gry.

Trójwymiarowy świat Neocronu oglądany z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby oferuje ponad 250 map w różnorodnych lokacjach i niezwykle rozbudowany moduł projektowania własnej postaci. Każdy z uczestników dostanie własne mieszkanie i może dowolnie wybrać miejsce, w którym się osiedli. W grze występuje ponad 1000 różnych przedmiotów nadających się do wykorzystania. Neocron oferuje również mini gry wewnątrz systemu, tzw. Holomatches, w których na specjalnych arenach możemy się potykać z innymi uczestnikami gry bez tracenia energii we "właściwej grze".

Uczestniczy gry ceniący sobie niezależność mogą wybrać samotny tryb życia na tys. hektarów nieużytków, gdzie będą polować i walczyć z potworami lub innymi graczami aby przetrwać we wrogim otoczeniu. Natomiast gracze, którzy stronią od samotności mogą wybrać aglomeracje miejską i zająć się kupiectwem, handlem nieruchomościami czy tez operacjami giełdowymi, budując potęgę swojego imperium finansowego.

Neocron Online, wraz z abonamentem pozwalającym grać za darmo przez sześć tygodni jest już dostępny w sklepach w cenie 129,90zł.