Neon 3D gotowy do testów beta

Ashlar-Vellum ogłosiła rozpoczęcie fazy testowej oprogramowania Neon - narzędzia do precyzyjnego tworzenia trójwymiarowych publikacji.

Firma Ashlar-Vellum ogłosiła rozpoczęcie testów beta nowego narzędzia do tworzenia publikacji 3D o nazwie Neon, które ma przyspieszyć i ułatwić produkcję publikacji online lub drukowanych, gdzie istotną rolę odgrywa precyzyjne modelowanie trójwymiarowe. Funkcje renderingu oferowane przez Neona pozwalają na publikację dowolnego pliku 3D w popularnych formatach internetowych i wydawniczych włącznie z Macromedia ShockWave 3D, Viewpoint VET, Apple QuickTime, Adobe Illustrator, VRML i innych. Neon odczytuje także pliki Autodesk DXF i DWG, Dassault Systemes Spatial ACIS, PTC Pro/ENGINEER (tylko Windows), EDS PLM Solutions ParaSolids, IGES i STEP oraz umożliwia import złożonych rysunków 2D i modeli 3D.

Neon wyposażony został także w opcje renderowania i edycji obrazów dwu i trójwymiarowych, zapewnia fotorealistyczne efekty oraz funkcje tworzenia animacji typu QuickTime Object VR i QuickTime Panoramic VR. Program zaopatrzony jest także w pełen zestaw narzędzi do renderowania jak np. proceduralne tekstury, cieniowanie, wolumetryczne efekty oświetlenia oraz rendering typu 'ray trace'. Pakiet zapewnia także podstawowe narzędzia do tworzenia obiektów 3D - rysowania linii, wprowadzania tekstu i edytowania powierzchni. Program opracowany jest zarówno dla systemów Mac jak i Windows, a Ashlar-Vellum oferuje do 15 listopada 2001 darmową wersję testową beta i zaprasza do weryfikacji działania Neona. Zainteresowani mogą pobrać aplikację ze strony producenta.

http://www.ashlar-vellum.com/tour/neon.shtml


Zobacz również