Neostrada od Orange - lepsza oferta na internet dla wszystkich

Orange postanowił uprościć ofertę na usługi dostępu do internetu stacjonarnego. Od teraz za Neostradę przyjdzie klientom zapłacić stałą i atrakcyjną stawkę niezależnie od prędkości i miejsca zamieszkania. Nadal jednak nie zniknęła opłata za utrzymanie łącza internetowego.

Operator z końcem czerwca wprowadził zmiany w cenniku neostrady. Klienci mający możliwość podłączenia usługi będą mogli wykupić dostęp w stałej cenie 39,90 zł miesięcznie niezależnie od szybkości połączenia na terenie całego kraju. Wcześniej takie ceny były dostępne tylko dla mieszkańców wybranych miejscowości. Niestety, oferta jest skierowana tylko do nowych klientów.

Dotychczasowi użytkownicy, aby skorzystać z tańszego pakietu, muszą poczekać do wygaśnięcia obecnych kontraktów. Ponadto Orange nadal będzie pobierać opłatę w wysokości 29,24 zł za utrzymanie łącza, jeśli użytkownik nie zdecyduje się na abonament na telefon stacjonarny, w którym taka opłata jest już zawarta.

Orange oferuje Neostradę w nowej, niższej cenie

Orange oferuje Neostradę w nowej, niższej cenie

Obniżka cen neostrady była możliwa między innymi dzięki zeszłorocznej deregulacji części rynku internetu szerokopasmowego, na którą zdecydował się Urząd Komunikacji Elektronicznej. Regulacje zostały wprowadzone 8 lat temu, by inne firmy świadczące podobne usługi do Telekomunikacji Polskiej, która w międzyczasie stała się częścią Orange, mogły działać na rynku i korzystać z łącz TP.Po wprowadzeniu regulacji Orange w wielu miejscach stracił pozycję lidera i teraz chce powalczyć o klientów niższą ceną.

źródło: wyborcza.biz