Neostrada - szybciej i bez ograniczeń

Po wielu latach narzekań i próśb ze strony klientów, Telekomunikacja Polska zdecydowała się na krok, na który czekało wielu: od lutego znikają limity transferów. Dodatkowo, bez żadnych opłat, zwiększona zostanie prędkość transmisji danych posiadaczom najniższej opcji neostrady tp ze - 128 do 256 kb/s.

Neostrada - szybciej i bez ograniczeń

Przyspieszanie transferu danych potrwa około miesiąca. W pierwszej kolejności wzrost prędkości odczują klienci, którym do wygaśnięcia umowy terminowej pozostało najmniej czasu. Na zmianie zyska około 360 tys. dotychczasowych klientów operatora. Według zapewnień TP S.A., zmiana ta nie będzie się wiązała z żadnymi dodatkowymi formalnościami czy opłatami.

Dzięki zwiększeniu prędkości transmisji, w najwolniejszej dotychczas opcji neostrady tp, oferta Telekomunikacji Polskiej zacznie spełniać standardy broadbandu przyjęte w Unii Europejskiej i OECD. Nowi klienci, decydujący się na ofertę TP S.A. nie będą już mieli do wyboru opcji 128 kb/s. Najniższą oferowaną prędkością będzie teraz 256 kb/s.

Jak nieoficjalnie przyznaje narodowy operator, docelowo planowane jest zrezygnowanie ze świadczenia dostępu do Internetu z prędkościami poniżej 512 kb/s, jednak w tej chwili nie wiadomo kiedy miałoby to nastąpić.

Posurfować i pograć

To nie wszystkie niespodzianki jakie operator szykuje dla swoich klientów. Od grudnia zeszłego roku testowana jest usługa e-gry działający na zasadzie GoD (Game on Demand). Na czym to polega? Użytkownik pobiera ze strony TP S.A. specjalny program, który jest zarazem przeglądarką dostępnych tytułów, jak i ich instalatorem w jednym. Usługa została tak skonstruowana, by nie sprawić kłopotu nawet najmniej zaawansowanym użytkownikom. Program sam sprawdza czy nasz komputer spełnia wymagania minimalne niezbędne do uruchomienia gry, oraz automatycznie instaluje wszystkie pliki.

Aplikacje oferowane przez TP S.A to nie znane i popularne gry wykonane we flashu, których setki znaleźć można zarówno na polskich jak i zagranicznych stronach, lecz pełnoprawne produkcje wśród których już teraz znajdziemy takie perełki jak "25 to Life", "Back to Earth 2", "Gunship" czy "Hitman 2". Usługa ma być oferowana w dwóch pakietach: familijnym, oferującym na początek około 50 tytułów dla dzieci i takich do wspólnej zabawy z rodzicami, oraz pakiet "gry plus" z dodatkowymi tytułami przeznaczonymi dla starszych graczy. Oficjalne ceny zostaną podane w kwietniu, kiedy usługa zostanie udostępniona wszystkim klientom neostrady tp, jednak na dzisiejszej konferencji, podczas prezentacji usługi, do wiadomości podano kwoty wynoszące odpowiednio 25 i 55 zł z VAT.

Aby móc grać, trzeba być podłączonym do Internetu. Aplikacje uruchamiamy bezpośrednio z programu dostarczonego przez TP S.A., a gry możemy użytkować do momentu opłacania przez nas abonamentu.

W rozmowie z PCWK Online Michał Grzegorzewski, kierownik sekcji Zakładu Usług Multimedialnych w Telekomunikacji Polskiej przyznaje, że oferta nie jest skierowana do maniaków gier, a raczej do osób, które z grami miały do tej pory styczność okazjonalnie. "Na pewno nie usatysfakcjonujemy maniaków, jednak ludzie którzy w gry grają normalnie, czyli od czasu do czasu, powinni być naszą ofertą zainteresowani", powiedział Grzegorzewski.

Telekomunikacja Polska zapowiada, że zamierza poszerzać pakiety o 2-3 pozycje miesięcznie. Więcej informacji na temat usługi znaleźć można na stronie TP S.A.