Neostrada - wolniej i z limitem

Telekomunikacja Polska poinformowała o udostępnieniu klientom nowej wersji usługi Neostrada. Od 1 lutego klienci mogą wybrać jeden z dwóch wariantów - 512 kbps za 149 zł miesięcznie lub 128 kbps za 99 zł miesięcznie. Ograniczenie transferu to tylko jedna z dwóch podstawowych zmian; drugą jest wprowadzenie miesięcznego limitowania transferu w kierunku do klienta - do 5 GB.

"Nie będzie tak, że po wyczerpaniu tego limitu dostęp nagle się "urwie" tłumaczy Barbara Górska, rzecznik prasowy TP S.A. - "Reguluje to stosowny zapis w regulaminie. Przewiduje on, że po wyczerpaniu limitu zostanie ograniczony transfer - do 32 kb/s." Co ważne - cena 99 zł za miesięczny abonament obowiązywać będzie jedynie w przypadku podpisania umowy na czas określony (12 miesięcy). Jeśli umowa zostanie podpisana na czas nieokreślony, abonament kosztować będzie 149 zł.

Zasady korzystania z podstawowej wersji Neostrady (download 512 kbps/upload 128 kbps) nie zmieniają się - koszt miesięcznego abonamentu wciąż wynosić będzie 149 zł. W tym wariancie klient otrzymuje dodatkowo 100 MB (przy umowie na czas nieokreślony) i 50 MB (przy umowie na 12 miesięcy) przestrzeni dyskowej do publikacji własnych stron WWW i zakładania kont pocztowych. W nowej wersji - 128 kb/s - do dyspozycji abonenta oddawane jest konto pocztowe o pojemności 5 MB. Klient otrzymuje również dostęp do Serwisu Multimedialnego i Strefy Gier.

"Głównym powodem wprowadzenia nowej wersji usługi była chęć rozszerzenia naszej oferty - chcemy, by Neostrada była naszą podstawową propozycją dla osób chcących korzystać z szerokopasmowego dostępu do Internetu, więc musimy tę usługę rozwijać" - tłumaczy Barbara Górska. "Niewykluczone, że w przyszłości pojawią się kolejne wersje Neostrady - z decyzjami w tej sprawie chcemy jednak poczekać do chwili, gdy poznamy opinie klientów na temat naszej nowej propozycji" dodaje B. Górska.

Tak jak do tej pory, Neostrada będzie dostępna wraz z zestawem do samodzielnej instalacji (zestaw instalacyjny kosztuje od 99 zł). Co ważne - TP S.A. wprowadziła do swojej oferty cały zestaw modemów do Neostrady (wśród nowości znalazły się m.in. urządzenia z funkcjonalnością routera, umożliwiające dzielenie łącza w ramach lokalu oraz modemy bezprzewodowe; więcej na ten temat - już wkrótce). Opłata aktywacyjna wynosi 200 zł. Dla klientów, którzy już korzystają z szybszego wariantu Neostrady, Telekomunikacja Polska przewidziała możliwość migracji do nowego wariantu.

Więcej informacji:

http://www.neostrada.pl

Nowouruchomiona infolinia "Usługi internetowe TP S.A.": 0 801 321 123