Neovo K19

Monitor ciekłokrystaliczny firmy Neovo nie po raz pierwszy gości na łamach digita. Tym razem do testów trafił 19-calowy model oznaczony jako K-19.


Monitor ciekłokrystaliczny firmy Neovo nie po raz pierwszy gości na łamach digita. Tym razem do testów trafił 19-calowy model oznaczony jako K-19.

Neovo K19

Neovo K19

Podobnie jak poprzednio uwagę zwraca staranne wykonanie wyświetlacza. Obudowa w kolorze grafitowo-szarym imponująco prezentuje się na biurku. Względy estetyczne nie mogą być całkowicie pomijane, wszak one również istotnie wpływają na nasze samopoczucie w miejscu pracy czy zabawy. Urządzenie możemy ustawić na biurku albo powiesić na ścianie, co zapewni dodatkową oszczędność miejsca.

Producent udziela na monitor 36-miesięcznej gwarancji - to niemało, zaś firmy mają zapewniony monitor "zastępczy" na czas naprawy gwarancyjnej. Testowany model nie miał ani jednego uszkodzonego piksela. Jeżeli trafił się nam pechowy egzemplarz z uszkodzonym pikselem, producent zobowiązuje się do wymiany. Naprawy gwarancyjne dokonywane są w systemie "Door-to-Door", koszt transportu w obie strony ponosi serwis. Brawo!

Podłączenie nie stanowiło problemu i zaraz po pierwszym uruchomieniu monitor automatycznie dostroił parametry obrazu, takie jak ostrość i nasycenie barw. Niestety, trzeba było je później skorygować ręcznie, bowiem ustawienia automatyczne pozostawiały wiele do życzenia.

Grafika 2D

Tu, gdzie liczy się przede wszystkim jakość obrazu i wierne odwzorowanie koloru, ocena monitora wypada najsłabiej, co nie oznacza że całkiem źle. K19 poprawnie wyświetlał kontury, jednak kwestia kalibracji koloru pozostawia wiele do życzenia. Czerń nie była tu tak głęboka, jak w przypadku kilku innych paneli LCD, żeby nie wspomnieć o CRT. Także przejścia tonalne nie były tak czyste, jak byśmy mogli oczekiwać.

Grafika 3D

W tym przypadku monitor można spokojnie polecić każdemu macherowi od trzech wymiarów. Jak już wspomniałem kontury wyświetlane są bardzo dobrze dzięki czemu podgląd obiektu w trybie wireframe jest bez zarzutu. Ponadto wysoki czas reakcji, a co za tym idzie niemal niezauważalny efekt opóźnienia ruchu pozwala na precyzyjną manipulację elementami sceny oraz wierny podgląd animacji.

Gry

Tutaj Neovo K19 spisuje się doskonale. Nawet tak wymagająca gra jak Unreal Tournament 2003 (dla wtajemniczonych: z mutatorem InstaGib) nie była w stanie pokazać jakichkolwiek wad monitora. Grało się płynnie, zaś przyjemności płynącej z 19-calowej areny walk nie trzeba chyba rekomendować żadnemu z graczy.

Filmy

Neovo K19 wydaje się wręcz stworzony do oglądania filmów. Wspomniana wcześniej możliwość powieszenia panelu na ścianie to nie jedyna zaleta. Jeżeli chodzi o jakość obrazu i czas reakcji nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń. Ponadto, monitor można podłączyć bezpośrednio do magnetowidu, stacjonarnego odtwarzacza DVD czy kamery cyfrowej (nie potrzebujemy do tego komputera). Tym sposobem otrzymujemy w domu telewizor o świetnych parametrach.

Podsumowanie

K19 firmy Neovo to produkt dobry, jeśli nie wręcz bardzo dobry. Czy można go polecić grafikowi? Pominąwszy kwestie bardzo precyzyjnego odwzorowania barw - tak. Do grafiki 3D polecam go z czystym sumieniem. Jeśli chodzi o inne zastosowania, czy to profesjonalne, czy też rozrywkowe - strzał w dziesiątkę.

Neovo K19

Prosta elegancka stylistyka modelu K-19

Produkt: Neovo K19

Producent: Neovo,http://www.neovo.com

Cena: 3277,87 zł + VAT

Konkurenci: Expression

Dystrybutor: Connect; Warszawa, ul. Dominikańska 9

Kontakt: tel. 022 843 24 91,http://www.connect.pl

za:

Możliwość użycia z komputerem i jako TV, łatwość obsługi.

przeciw:

Cena, odwzorowanie barw.