Nero - 10 lat i 200 mln użytkowników

Firma Nero - do niedawna znana jako Ahead Software - ma dwa istotne powody do świętowania. Po pierwsze, właśnie obchodzi swoje 10. urodziny. Po drugie zaś - z jej produktów korzysta już ponad 200 mln osób na całym świecie.

Ahead Software powstała 10 lat temu w Niemczech (z początkiem tego roku firma zmieniła nazwę na Nero). Dziś znana jest przede wszystkim jako producent popularnego programu do zapisu płyt CD i DVD - Nero Burning ROM. Warto zauważyć, że ta aplikacja przeszła w ciągu minionej dekady znaczącą metamorfozę - ze znakomitego, acz prostego narzędzia do zapisywania danych na płytach CD i DVD, przekształciła się w potężny "kombajn", w którym nagrywanie płyt jest tylko jedną z wielu funkcjonalności.

Przy okazji swoich urodzin firma Nero ogłosiła, że z jej sztandarowego produktu korzysta już ponad 200 mln użytkowników na całym świecie (mowa tu zarówno o osobach, które kupiły program, jak i tych, które otrzymały go w zestawie z nagrywarką CD lub DVD). Przedstawiciele firmy poinformowali też, że najwięcej użytkowników Nero mieszka w Europie oraz w USA.


Zobacz również