Nero 8 do pobrania

Najpopularniejsze narzędzie do wypalania płyt doczekało się nowej wersji. Pakiet Nero, będący już od dawna kombajnem multimedialnym, w którym nagrywanie krążków jest tylko jedną z wielu funkcji, w ósmym wcieleniu stawia głównie na wygodę użytkowania.

Zaprezentowany na berlińskich targach IFA pakiet Nero 8 nie wprowadza zbyt wielu nowości, co nie znaczy, że nie są one warte aktualizacji. Przede wszystkim producent posłuchał głosu użytkowników i dokonał zmian mających na celu ułatwienie korzystania z aplikacji, m.in. ujednolicono interfejs składowych elementów Nero 8, całkowitej modyfikacji poddano okno StartSmart (centrum dowodzenia pakietem) i do bólu uproszczono proces kopiowania płyt. Z zupełnie nowych funkcji warte uwagi jest narzędzie RescueAgent to odzyskiwania danych oraz SecurDisc umożliwiające zabezpieczanie informacji na płytach przed niepowołanym dostępem.

Pobierz NERO 8

Nero 8 do pobrania

Nero StartSmart

W przeprojektowanym oknie StartSmart wszystkie funkcje pakietu nadal grupowane są według zadań w osobnych kartach, lecz cztery podstawowe narzędzia służące do nagrywania płyt i zrzucania audio udostępniono w przyciskach stale obecnych w głównym oknie. Gadżet DiscCopy, umieszczany w pasku bocznym Windows Vista, pozwala na kopiowanie krążków jednym kliknięciem myszy.

Zobacz również:

  • Widzieliśmy nowości marki Bosch, które zechcesz mieć w swoim domu

Zobacz galerię ilustracji

RescueAgent to zaawansowane narzędzie, dzięki któremu możesz odzyskać pliki skasowane w kolejnych sesjach nagrywania, jak również odtworzyć dane z niepewnych nośników: kiepskiej jakości, porysowanych bądź też takich, na których proces zapisu został przerwany.

SecurDisc, rozwiązanie podobne do SecureRec z napędów Plextora, umożliwia szyfrowanie płyt hasłem, stosowanie cyfrowych podpisów na nośnikach czy zabezpieczanie danych przez zapis dodatkowych sum kontrolnych. SecurDisc działa tylko w napędach zgodnych z tą technologią, m.in. nagrywarkach LG.

Nero 8 nie byłby nowoczesną aplikacją, gdyby oprócz obsługi wszystkich możliwych formatów CD/DVD nie pozwalał na nagrywanie dysków Blu-ray i HD DVD. Co więcej, nowa wersja Nero Vision potrafi przygotować materiał wideo na potrzeby czytników obu formatów wysokiej rozdzielczości. Jest tylko jeden szkopuł: multimedialny odtwarzacz ShowTime 4 wspiera Blu-ray i HD DVD, ale oglądanie komercyjnych tytułów jest możliwe niestety dopiero po dokupieniu odpowiednich wtyczek - tak jak w obecnej wersji programu.

W pakiecie zintegrowano również mechanizmy umieszczania multimediów w serwisach społecznościowych takich jak MyNero.com, YouTube czy MySpace.

Cena Nero 8 pozostała na niezmienionym od lat poziomie i wciąż wynosi 69,99 euro. Oprogramowanie będzie dostępne od 1 października.

Kody do Nero

W naszym serwisie ogromna liczba użytkowników, którzy komentują poszczególne wersje programu Nero, pisze na naszych łamach jedną, nieśmiertelną prośbę: poproszę o klucz rejestracyjny. Niestety, podanie prawidłowego klucza do Nero jest nielegalne i może być ścigane jako piractwo. Aby skorzystać z programu (zakładamy że minął okres testowy) należy wykupić licencję w sklepie internetowym lub wersję pudełkową.

Skalę zjawiska można zobaczyć tutaj

JEŻELI ZALEŻY WAM NA PROSTYM NAGRYWANIU PŁYT CD, TO SKORZYSTAJCIE Z DARMOWYCH PROGRAMÓW, KTÓRE ZNAJDZIECIE W NASZYM SERWISIE W KATEGORII

NAGRYWANIE PŁYT CD/DVD

Aktualizacja: 02 października 2007 10:30

Pojawił się plik instalacyjny Nero 8 do pobrania.