Nero Recode 2 - już pierwsza beta

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, twórcy aplikacji Nero Burning ROM - Ahead Software, zaprezentowali pierwszą wersję beta modułu Nero Recode 2. Jeszcze nie udostępniony publicznie moduł już spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, ze względu na swoje specyficzne właściwości.

O planach wprowadzenia przez Ahead Sotware drugiej odsłony Nero Recode pisaliśmy szerzej w artykule: "Nero Recode 2 już wkrótce" ( http://www.pcworld.pl/news/news.asp?id=61324 ). Jak widać, moduł ten może stanowić konkurencję dla takich programów, jak CloneDVD oraz DVDXCopy. Również twórcy kodeka DivX zapewne bacznie obserwują Nero Recode 2, z racji oferowanej przez niego możliwości konwersji filmów DVD z wykorzystaniem Nero Digital - rozwiązania bardzo podobnego do produktu DivX Networks. Co warte podkreślenia, Nero Recode 2 będzie działał jedynie z niezabezpieczonymi nośnikami DVD, co niestety oznacza konieczność posiadania dodatkowego oprogramowania.

Trzy główne funkcje modułu Nero Recode 2 to:

- Copy Entire DVD to DVD (opcja umożliwiająca skompresowanie i skopiowanie dwuwarstwowej, jednostronnej płyty DVD - DVD9, o pojemności ok. 8 GB na jednowarstwowy nośnik DVD - DVD5 o pojemności 4,7 GB);

- Remake a DVD (funkcja, dzięki której możemy wyselekcjonować z płyty DVD jedynie wybrane materiały, przykładowo nie musimy kopiować wszelkich dodatków);

- Copy DVD to Nero Digital (konwersja zawartości płyty DVD-Video - 4,2 GB, na format MPEG-4 Nero Digital i kopiowanie na tradycyjny nośnik CD-R, CD-RW - 700 MB).

Więcej informacji: http://www.nero.com


Zobacz również