Nero obsługuje płyty Blu-ray

Ostatnia aktualizacja pakietu oprogramowania do nagrywania płyt optycznych i zarządzania domowym centrum rozrywki Nero 7.2.0.3 posiada możliwość zapisu również na najnowszych nośnikach Blu-ray. Ponadto uaktualniono programy Nero Search oraz Nero Home. Polska wersja demonstracyjna jest dostępna do pobrania z naszego serwisu.

Przypomnijmy, że od wydania siódmego pakiet zawiera nie tylko program do nagrywania dysków CD/DVD, ale stanowi kompletne centrum domowej rozrywki. Użytkownik może w komfortowy sposób zarządzać swoimi multimediami - zdaniem producenta, funkcje integrujące ze sobą komputer oraz kino domowe będą przyszłością w domowej rozrywce (czytaj więcej o wersji siódmej w materiale Nero 7 do pobrania).

Wydanie 7.2.0.3 posiada możliwość nagrywania płyt Blu-ray za pomocą programu Nero Burning Rom, dzięki czemu można w dowolnym systemie z rodziny Windows (Windows 98 SE/Me, Windows 2000, XP oraz testowej wersji Vista) zapisać dane w tym formacie. Informacje mogą być utrwalone w trybie pojedynczej lub wielokrotnej sesji na płytach BD-R/RE. Ponadto nośniki multimedialne niezabezpieczone prawami autorskimi mogą być skopiowane w trybie 1:1.

Nero Serach to aplikacja zaprojektowana do wyszukiwania najróżniejszych informacji, zarówno przechowywanych na komputerze lokalnym, jak i w Internecie. Jej połączenie z bazą multimediów Nero Scout owocuje bardzo szybkim dostępem do potrzebnych plików.

Niestety są też wady, które użytkownicy wytykają producentowi. Pierwszą z nich jest ogromna objętość programu, który zajmuje ponad 100 MB. Co prawda można podczas instalacji wybrać jedynie najpotrzebniejsze składniki, jednak pobranie instalatora może być problemem lub stresującym doświadczeniem dla osób posiadających wolne łącze internetowe. Innym mankamentem jest obciążenie systemu przez bazy multimediów i wyszukiwarki, co z kolei wymusza na potencjalnych użytkownikach zmianę sprzętu na wydajniejszy.

Klienci posiadający wykupioną licencję programu mogą skorzystać z automatycznej aktualizacji. Pełna wersja programu kosztuje 59,99 euro, a wydanie pudełkowe to wydatek 69,99 euro. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.

Pobierz plik z naszego serwisu.