Nero pierwsze obsłuży DVD+R DL

Wielkimi krokami zbliża się era urządzeń oferujących nagrywanie na dwuwarstwowych płytach DVD+R DL (Dual Layer). Dzięki nim możliwe będzie zapisanie 8,5 GB danych na pojedynczym nośniku. Najlepszym tego przykładem jest informacja od autorów pakietu Nero – Ahead Software, którzy zapowiadają wprowadzenie rozszerzonej wersji swojego oprogramowania, w pełni obsługującej format DVD+R DL.

Warto podkreślić, iż będzie to pierwsze tego typu oprogramowanie, które zaoferuje użytkownikom możliwość wykorzystania napędów i dwuwarstwowych nośników DVD+R DL. Za pośrednictwem rozszerzonej wersji pakietu Nero możliwe będzie zapisywanie danych, authoring, backupowanie oraz ich kodowanie.

W pierwszej kolejności zmiany objęły moduł NeroVision Express 2, za pomocą którego możemy przechwytywać obraz wideo, edytować go, tworzyć pokazy slajdów oraz animowany system menu. A wszystko to przy pełnej obsłudze authoringu DVD-Video z możliwością zapisu na płycie DVD+R DL, co wydłuża czas trwania materiału do 4 godzin.

Skorzysta na tym zapewne również moduł Nero Recode 2, który umożliwi konwersję kilku niezabezpieczonych filmów DVD i zapisanie ich w formacie DVD-Video na pojedynczym, dwuwarstwowym nośniku DVD+R DL. Zalety zapisu na płytach DVD+R DL docenią zapewne użytkownicy, wykorzystujący w swojej pracy moduł Nero BackitUp, który służy do sporządzania kopii bezpieczeństwa.

Rozszerzona wersja pakietu Nero, obsługująca krążki DVD+R DL powinna się pojawić na rynku w drugim kwartale.

Więcej informacji: http://www.nero.com


Zobacz również