Nero wypali etykiety

Firma Nero (do niedawna znana jako Ahead Software), producent popularnego programu do zapisu płyt CD i DVD, zapowiedziała, że w najbliższym czasie jej produkt wzbogacony zostanie o obsługę technologii LightScribe. Umożliwia ona "wypalanie" na płycie nie tylko danych, ale także wyraźnych, przypominających nieco hologramy, grafik.

LightScribe

LightScribe

W obsługę LightScribe wyposażona zostanie najnowsza wersja Nero 6, która ma zostać udostępniona w najbliższych dniach. Oczywiście, do wypalania na płycie etykiety nie wystarczy ów program - potrzebna będzie również odpowiednia nagrywarka (wprowadzenie do sprzedaży urządzeń, oferujących obsługę LightScribe, zapowiedziały już m.in. HP, BenQ i LaCie) oraz odpowiedni nośnik.

Pierwszym etapem nagrywania płyty jest zapisanie na niej danych - później użytkownik proszony jest o odwrócenie płyty i rozpoczyna się wypalanie etykiety.

Zdaniem ekspertów, zaimplementowanie systemu LightScribe do programu tak popularnego jak Nero, może być kluczowe dla upowszechnienia się nowej technologii oraz sukcesu rynkowego wyposażonych w nią nagrywarek. Wedle danych firmy Nero, z jej programu korzysta ponad 160 milionów użytkowników na całym świecie.

Więcej informacji:

http://www.nero.com


Zobacz również