Net Applications: Internet Explorer notuje kolejny spadek

Udział Internet Explorera na rynku przeglądarek znowu zmalał - wynika z najnowszego raportu przedstawionego przez Net Applications. Firefox, Safari oraz Chrome mogą się natomiast pochwalić nieznacznym wzrostem notowań.

Według danych firmy Net Applications, uzyskanych z monitorowania stron jej klientów, udział przeglądarki Internet Explorer zmniejszył się w grudniu do poziomu 68,15%, czyli wyniósł o 1,62% mniej, niż miesiąc wcześniej (71,27% w październiku). Oznacza to, iż oprogramowanie giganta z Redmond zanotowało w od początku tego roku znaczący, blisko 8-procentowy spadek.

Z kolei Firefox może się pochwalić lepszym o 0,56% wynikiem niż w listopadzie (obecnie 21,34% monitorowanych komputerów korzystało z tego produktu). Konkurencyjna przeglądarka Safari również ma powody do zadowolenia. Zanotowała ona bowiem nieznaczny wzrost do poziomu 7,93% (listopad - 7,19%, październik - 6,57%).

Najnowszy gracz na rynku - Google Chrome - zanotował "kosmetyczny" wzrost z 0,83% do 1,04%, natomiast Opera - jako jedyna w stawce - nie zmieniła swoich notowań (jej udział w rynku jest taki sam jak w listopadzie i wynosi 0,71%).