.Net na papierze

Microsoft zawarł umowę ze szwedzką firmę Anoto, zajmującą się produkcją oprogramowania oraz sprzętu rozpoznającego tekst pisany odręcznie, np. na papierze. Zakłada ona, że technologia firmy zostanie wykorzystana w tworzonej przez giganta z Redmond platformie .Net.

Microsoft zawarł umowę ze szwedzką firmę Anoto, zajmującą się produkcją oprogramowania rozpoznającego tekst pisany odręcznie, np. na papierze (już teraz wykorzystywanego m.in. przez producentów komputerów PC oraz handheldów). Zakłada ona, że technologia firmy zostanie wykorzystana w tworzonej przez giganta z Redmond platformie .Net.

Opracowana przez Anoto technologia umożliwia użytkownikowi przenoszenie do pamięci komputera zapisków dokonywanych na jakimkolwiek "nośniku", np. kartce. Tekst jest „odczytywany” przez kamerę umieszczoną w specjalnym długopisie (zaprezentowany niedawno przez szwedzką firmę prototyp nowego modelu takiego urządzenia wykorzystywał już technologię Bluetooth).

Z informacji dostarczonych przez przedstawicieli obu firm wynika, że umowa przewiduje włączenie narzędzi umożliwiających tworzenie aplikacji wykorzystujących technologię Anoto do „zestawów developerskich”, tworzonych przez Microsoft na potrzeby .Net.