NetNewsWire - wprost do informacji

Firma Ranchero Software zaprezentowała kolejną odsłonę swojego czytnika RSS o nazwie NetNewsWire. Obecna wersja nosi oznaczenie 1.0.6 i jest dostępna w dwóch wariantach: bardziej rozbudowanej wersji płatnej oraz w darmowej wersji Lite.

Format RSS (Rich Site Summary) jest formatem opartym na języku XML. Jego głównym założeniem jest udostępnianie oraz dystrybucja aktualności oraz informacji z czołowych serwisów internetowych. Do korzystania z formatu potrzebny jest specjalny program odczytujący - tzw. "agregator". Pobiera on z serwisów internetowych oferujących usługę RSS wiadomości, które są możliwe do odczytania z poziomu aplikacji.

NetNewsWire - wprost do informacji
Program NetNewsWire jest przeznaczony dla systemów Mac OS X w wersji 10.2 lub wyższych. Do funkcjonowania wymaga również posiadania przeglądarki Safari 1.0. Główne okno programu podzielone jest na 3 części. Układ ich rozmieszczenia przypomina program pocztowy. Po lewej stronie zamieszczone są serwisy, z których pobieramy wiadomości. Po prawej stronie na górze wyświetlają się nagłówki tych wiadomości, a poniżej podgląd ich treści. W zapanowaniu nad wielką ilością serwisów internetowych wspomoże moduł Sites Drawer. Za jego pomocą możemy importować oraz eksportować pliki RSS do innych, zgodnych z formatem programów. Bardzo przydatną funkcją jest RSS Autodiscovery. Pozwala ona na automatyczne wyszukiwanie modułu RSS na odwiedzanej przez nas witrynie internetowej. Poszczególne kanały informacyjne mogą być grupowane tematycznie.

NetNewsWire - wprost do informacji
NetNewsWire został wyposażony w narzędzie Weblog Editor, które pozwala na wysyłanie wiadomości do serwisów oferujących blogi internetowe. Lista obsługiwanych serwisów jest całkiem pokaźna i zawiera między innymi takie pozycje, jak: Blogger, Movable Type, LiveJournal oraz Radio UserLand. Każdemu z użytkowników również przyda się podręczny notatnik, do którego będą mogli skopiować treść odczytywanych wiadomości.

Pełna wersja NetNewsWire kosztuje 39,95 USD w wersji jednostanowiskowej. Wersja wielostanowiskowa kosztuje 29,95 USD.

Wersja NetNewsWire Lite jest bezpłatna i do pobrania z naszego FTP'a:http://www.idg.pl/ftp/mac_184/NetNewsWire%20Lite%201.0.6.html

Więcej informacji: http://ranchero.com/netnewswire/


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: