NetPC od Philipsa

Philips wprowadzi do sprzedaży platformy służące do budowy komputerów, web padów, kiosków i innych urządzeń internetowych.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem targów Consumer Electronic Show, które odbędą się w Las Vegas, Philips przedstawi dwa urządzenia, będące propozycją skierowaną do firm produkujących sprzęt przeznaczony do obsługi Sieci.

Dwie "platformy", jak mówią o nich przedstawiciele producenta, to niemal gotowe komputery internetowe, wyposażone w wyświetlacze ciekłokrystaliczne i ekran dotykowy. Produkt Philipsa, stanowiący około 80% gotowego do działania systemu (komputera), będzie mógł działać pod kontrolą Windows CE 3.0, Mobile Linux lub "normalnego" Linuksa. Pierwszy z modeli oparty jest na procesorze Crusoe firmy Transmeta, drugi wykorzystuje procesor Geode produkowany przez National Semiconductor.

Gotowe urządzenia, wyposażone w funkcje pożądane przez producenta końcowego, będą mogły przybierać różne formy - od tabletów, wyposażonych w dostęp do Internetu, do kiosków internetowych, dzięki którym można będzie dokonywać zakupów online.