NetSprint donosi

NetSprint Donosiciel to nazwa nowej usługi, dzięki której internauci mogą być powiadamiani o pojawianiu się w polskim internecie nowych wiadomości na wybrany przez siebie temat. Informacje trafiają do ich skrzynek z wybraną częstotliwością z ponad stu serwisów internetowych.

Internauci mogą zdefiniować dowolny temat, czy to bardzo ogólny, np. "biznes" czy też zupełnie szczegółowy, np. "Kazimierz Marcinkiewicz" czy "Sims". Zapisując się na "donosy" otrzymają na wybrane tematy bieżące informacje do swojej skrzynki pocztowej.

Wiadomości pochodzą z ponad 100 opiniotwórczych serwisów informacyjnych polskiego internetu. Jak nam powiedział Artur Banach, prezes NetSprinta, przy ich wyborze - przede wszystkim zależało nam na dużej różnorodności indeksowanych serwisów - wyjaśnia. - Dlatego na liście są niemal wszystkie serwisy informacyjne z czołówki Megapanelu, ale też niewielkie serwisy wertykalne, które mogą być jednak traktowane jako opiniotwórcze w swojej kategorii. Wiele serwisów przyłączyliśmy też w reakcji na zgłoszenia ich właścicieli.

NetSprint donosi

Na razie serwisów jest sto, ale ich liczba zwiększa się codzienie. - Osiągnięcie poziomu 100 serwisów ma dla nas pewne znaczenie symboliczne, ale to oczywiście nie oznacza, że na tym chcemy poprzestać - mówi Artur Banach.

Do skrzynki internautów trafią wyłącznie informacje, które ich interesują - zapisując się na "Donosy" definiują, jakie tematy są dla niego interesujące.

Internauta może wybrać jedną z kilku kategorii: Wydarzenia, Biznes, Nauka i technika, Sport, Kultura i rozrywka lub samodzielnie wpisać słowa kluczowe, na których temat chce być powiadamiany.

"Donosy" wysyłane są z wybraną przez internautę częstotliwością: raz na godzinę, raz na dobę lub raz na tydzień. Serwis indeksuje wiadomości pełnotekstowo, czyli po całej treści artykułu, a nie jedynie po nagłówku (np. pochodzącym z RSS). Dla użytkownika oznacza to tyle, że nie powinna ominąć go żadna ważna wiadomość na temat, który go interesuje.

Prezes NetSprint.pl, Artur Banach uważa, że NetSprint Donosiciel może być narzędziem bardzo przydatnym w biznesie, przede wszystkim dla dziennikarzy czy pracowników PR - Od momentu wprowadzenia NetSprint Donosiciela monitoruje informacje na temat NetSprint.pl czy naszej konkurencji właśnie za jego pomocą. Nie muszę odwiedzać kilkunastu serwisów, czy przeczytać kilkunastu newsletterów, żeby być na bieżąco.

Serwis jest dostępny pod adresem netsprint.pl/serwis/news