Netbook Lenovo dostępny na polskim rynku

Oferta netbooków dostępnych na polskim rynku została wzbogacona za sprawą firmy Lenovo. Wprowadziła ona do sprzedaży urządzenie o nazwie IdeaPad S10e. Komputer zbudowany w oparciu o procesor Intel Atom jest wyposażony w matowy wyświetlacz o przekątnej 10,2 cala.

Lenovo IdeaPad S10e został zbudowany w oparciu o procesor Intel Atom. Oferuje użytkownikom 1 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 160 GB i matowy wyświetlacz o przekątnej 10,2 cala. Za komunikację sieciową odpowiadają moduły WiFi i Bluetooth. W zależności od wybranej wersji w zestawie może być dostarczany modem sieci bezprzewodowej 3G ze złączem USB.

Netbook Lenovo dostępny na polskim rynku

Lenovo IdeaPad S10e wzbogacił ofertę netbooków dostępnych na polskim rynku

Netbook jest również wyposażony w kamerę internetową i gniazdo ExpressCard 54. Baterie umożliwiają ciągłą pracę przez około 2,5 godziny. Całość pracuje pod kontrolą polskiej wersji systemu Windows XP Home.

Netbook Lenovo dostępny na polskim rynku

W początkowym okresie sprzedaży dostępny będzie tylko wariant z czerwoną obudową

Komputer ważący poniżej 1,2 kg w początkowym okresie jest oferowany w wersji z czerwoną obudową. W pierwszym kwartale 2009 roku dostępne będą także modele w kolorze białym i czarnym. Urządzenie objęte dwuletnią gwarancją wyceniono na 1399 zł. Za model dostarczany z modem sieci bezprzewodowej 3G ze złączem USB trzeba zapłacić 1590 zł.