Netbook Sony: spekulacje po ujawnieniu kolejnych parametrów

Sony zamierza zaprezentować podczas styczniowych targów CES 2009 nowy model przenośnego komputera z rodziny VAIO. Wyciek nowych informacji o parametrach urządzenia zapoczątkował kolejną falę spekulacji na temat jego potencjalnych możliwości.

W artykule Sony zaprezentuje wkrótce netbooka? informowaliśmy, że podczas targów Consumer Electronics Show 2009 Sony pokaże nowy, przenośny komputer należący do rodziny VAIO. Dysponowaliśmy wówczas mocno ograniczoną wiedzą na temat parametrów urządzenia. Wiele wskazywało jednak na to, że będzie to pierwszy netbook w ofercie Sony.

Sony podsycało zainteresowanie nowym produktem zamieszczając na stronie japońskiego oddziału animację sugerującą, że komputer zmieści się z powodzeniem w damskiej torebce. Spore zamieszanie wywołała natomiast informacja, która była przez chwilę dostępna na stronach amerykańskiego serwisu SonyStyle. Wynikało z niej, że będziemy mieli do czynienia z urządzeniem dającym początek serii VAIO P.

Netbook Sony zapoczątkuje serię VAIO P (ujawnionym parametrom sprzętu towarzyszy jednak zdjęcie modelu VAIO TT)

Netbook Sony zapoczątkuje serię VAIO P (ujawnionym parametrom sprzętu towarzyszy jednak zdjęcie modelu VAIO TT)

Ujawnione parametry zapoczątkowały nową falę spekulacji na temat netbooka Sony. Urządzenie ma być wyposażone w 8-calowy ekran podświetlany diodami LED. Zaoferuje on użytkownikom nietypową dla wyświetlacza o tej przekątnej rozdzielczość 1600x768 pikseli. Emocje budzi także rodzaj zastosowanego procesora. Wiadomo, że będzie to układ firmy Intel taktowany zegarem o częstotliwości 1,33 GHz. Wbrew pozorom w grę wchodzi nie tylko układ Atom, ale również mobilna wersja procesora Core 2 Duo (modele L7200 czy też U7700). Do tego drugiego rozwiązania skłania fakt, iż komputer ma pracować pod kontrolą systemu Windows Vista Home.

Wewnątrz obudowy dostępnej w trzech kolorach (czarnym, złotym i czerwonym) montowane będą dyski twarde o pojemności do 60 GB lub napęd SSD o pojemności 128 GB.

Zobacz też: Rankingi PC World - Netbooki