Netbook "love edition", serduszko z LCD i inne walentynkowe hity

Związanie się z komputerowym maniakiem i/lub miłośnikiem gadżetów bywa ryzykowne - zapewne ta część żeńskiej populacji, którą spotkało to (nie)szczęście ze zgrozą myśli o zbliżającym się dniu Świętego Walentego: "Co tym razem mi kupi i dlaczego będzie to kolejny techniczny gadżet?" Producenci sprzętu oczywiście w bezwzględny sposób wykorzystują to skądinąd sympatyczne święto - stanowi ono dla nich znakomity pretekst by pomalować część produktów na różowo i wciskać je komputerowym "geekom" pod pozorem, że ich partnerka omdleje ze szczęścia na ten widok. Coś jednak kupić wypada, więc przyjrzyjmy się bliżej kilku wybranym gadżetom. To już ostatni moment na walentynkowe zakupy, więc być może podsuniemy wam jakiś pomysł, co sprezentować ukochanej osobie. Jeśli nie zdążycie, nie martwcie się - przedstawione produkty równie dobrze mogą stać się prezentami przy innych okazjach.

Wybór "technicznego" prezentu dla naszej "lepszej połówki" wcale nie jest rzeczą prostą. Przykładowo - jeśli kupimy jej Wii Fit, może pomyśleć, że jest to przytyk do jej wagi. W zależności od temperamentu wybranki serca, urządzenie może wylądować za oknem, bądź na naszej głowie. Przegląd walentynkowych gadżetów zacznijmy więc od czegoś skromnego...

Myszka

Na rynku znajdziemy wiele akcesoriów zaprojektowanych z myślą o kobietach. Przykładem takiego urządzenia jest myszka optyczna Fiore fimy Speed-Link. Do kompletu możemy dołożyć elegancką podkładkę Fiore Screenprotector. Ciekawe wzornictwo zapewne ucieszy oko przedstawicielek płci pięknej.

Fiore Optical Mouse i Fiore Screenprotector Mousepad firmy Speed-Link

Fiore Optical Mouse i Fiore Screenprotector Mousepad firmy Speed-Link

Podkładka wykonana jest z mikrowłókien, więc w razie potrzeby można nią przetrzeć choćby ekran laptopa. Dodatkowo może chronić wyświetlacz podczas transportu.

Cena podkładki: ok. 25 zł

Cena myszki: ok. 40 zł

Cena zestawu: ok. 60 zł

Jeśli uważacie, że taka mysz jest za mało walentynkowa, być może usatysfakcjonuje was produkt o nazwie Crystal Heart Mouse.

Crystal Heart Mouse

Crystal Heart Mouse

Niewielkie, wykładane świecidełkami urządzenie w kształcie serca, powinno się gustownie komponować z delikatną damską dłonią. Mysz Crystal Heart można znaleźć w sklepie internetowym Gizmine w cenie około 80 USD.