Netbooki ASUSa przeskoczą Vistę

Dyrektor firmy ASUS poinformował, że pierwsze netbooki Eee PC z Windowsem 7 na pokładzie trafią na rynek w drugiej połowie przyszłego roku. To dosyć ciekawa zapowiedź biorąc pod uwagę fakt, że Microsoft nie opublikował jeszcze nawet wersji pre-alfa swojego nowego systemu.

Co więcej, Microsoft nie podał jeszcze oficjalnie nawet przybliżonego terminu wydania Windowsa 7. Mimo to przedstawiciel ASUSa poinformował o planach swojej firmy dotyczącej tego systemu. Dodał on również, że na chwilę obecną jedynymi systemami dostępnymi wraz z ich komputerami będą systemy Windows XP oraz Linux. Kolejnym systemem ma być .

Prawdziwą nowością w Windowsie 7 będzie przystosowanie go do dotykowego interfejsu. Jednak i w tym przypadku producent Eee PC ma swoje stanowisko w tej sprawie. Twierdzi on, że dotykowy interfejs ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Jedną z wad ma być to, że sprzęt go obsługujący musi być trochę grubszy od standardowego. W chwili obecnej firma nie planuje wypuszczenia na rynek grubszych urządzeń. Odpowiedzią na to ma być nowa wersja Eee PC w postaci tabletu.

Jeśli ktoś posiada już komputer Eee PC, to za niewielkie pieniądze może go przerobić na wersję z dotykowym ekranem. Informację jak tego dokonać można znaleźć m.in. w tym odnośniku (YouTube).