Netbooki: Samsung wchodzi do gry

Z racji coraz większej popularności netbooków, południowokoreański producent sprzętu elektronicznego zaprezentował dzisiaj swój pierwszy model takiego komputera. Jego produkt, NC10, połączy w sobie to, co najlepsze w konkurencyjnych produktach oraz poprawi te elementy, na które mogli do tej pory narzekać ich użytkownicy.

Chodzi tu przede wszystkim o małe rozmiary klawiatury oraz o niewystarczającą długość czasu pracy na baterii. Samsung zatem stworzył większą klawiaturę oraz wyposażył swój model w sześciokomorową baterię, która ma pozwolić na pracę aż do 8 godzin. W środku znajdziemy procesor Intel Atom oraz system Windows XP. Firma zapowiedziała, że nie będzie oferować innych systemów operacyjnych.

Do produkcji netbooka mają zostać użyte materiały o wzmocnionej odporności w kolorach białym, czarnym oraz metaliczno niebieskim. Dodatkowo klawiatura została pokryta powierzchnią antybakteryjną wykonaną w technologii 'silver nano'.

Chociaż producent nie podał pełnej specyfikacji NC10 to podejrzewa się, że będzie on posiadał 80- lub 160-gigabajtowy dysk twardy, kamerę o rozdzielczości 1,3 megapiksela oraz obsługę protokołów Bluetooth 2.0 i Wi-Fi (b/g). Będzie on dostępny od października w wybranych krajach Azji i Europy.


Zobacz również