Netbooki bardziej popularne od iPhone'ów

Według firm analitycznych w trzecim kwartale tego roku sprzedało się więcej netbooków niż iPhone'ów. Warto przypomnieć w tym momencie, iż nie tak dawno szef firmy komputerowej Apple - Steve Jobs - twierdził, iż tego typu urządzenia nie będą cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

Na przeprowadzonej w październiku konferencji Steve Jobs wygłosił następującą opinię: "My naprawdę nie wiemy, w jaki sposób można zbudować komputer za 500 USD. Według nas taka cena oznaczałaby, że wyprodukowany sprzęt byłby "nic nie warty". Filozofia naszej firmy nie pozwala na sprzedawanie czegoś takiego".

Dodał on jednocześnie, iż produkcja małego komputera jest o tyle nielogiczna, że zarówno iPod, jak i iPhone mają możliwości zbliżone do tych, które posiadają ultra cienkie i ultra lekkie netbooki. Szef Apple'a stwierdził też, że dzięki iPodowi i iPhone'owi użytkownik może być cały czas online i podkreślił, iż urządzenia te mieszczą się w każdej kieszeni, w przeciwieństwie do netbooków.

Najnowsze badania firm analitycznych pokazują jednak, iż Steve Jobs się mylił. Wynika z nich bowiem, że w trzecim kwartale tego roku sprzedano na świecie 5,6 miliona netbooków, czyli o 900 tysięcy więcej niż iPhone'ów.

Warto na koniec dodać, iż według ostatnich doniesień firmy analitycznej Technology Business Research, Apple zmieniło zdanie na temat netbooków i prawdopodobnie w pierwszej połowie przyszłego roku wprowadzi do sprzedaży takie urządzenie.