Netbooki podbijają rynek

Zainteresowanie netbookami wzrosło w porównaniu z początkiem roku o 203% - wykazują dane internetowej porównywarki cen Okazje.info. Te miniaturowe komputery osobiste są najbardziej poszukiwanymi produktami na rynku elektronicznym.

W kwietniu w pierwszej dziesiątce najczęściej odwiedzanych stron z kategorii Komputery znalazły się trzy oferty netbooków. Dwa modele: ASUS Eee PC 1000H i HP 2133 FU346EA zajęły 3. i 5. miejsce wśród najpopularniejszych produktów w całej porównywarce Okazje.info. W maju model Asusa był już najpopularniejszy.

Jak wynika z danych Okazje.info, wzrosło zainteresowanie nie tylko konkretnymi modelami, ale całą kategorią. W marcu i w kwietniu frazę "netbook" wpisywano w wyszukiwarkę dwa razy częściej niż na początku roku. Dla fraz: laptop i notebook wartość ta spadła odpowiednio o 24% i 16%.

Z tradycyjnymi laptopami łączy netbooki dominacja określonych producentów. W obu przypadkach trzy firmy skupiły 80% zainteresowania klientów. Najchętniej oglądane były modele ASUS-a (52% netbooków, 31% laptopów), na dalszych pozycjach znalazły się: HP (25% i 13%) i Toshiba (10% i 23%). Począwszy od marca Toshiba systematycznie umacniała swoją trzecią pozycję. W maju zainteresowanie netbookami tej marki było wyższe o 6,5% niż na początku roku.

Na rosnące zainteresowanie netbookami ma bez wątpienia wpływ ich przystępna cena. Średnia cena netbooka to niecałe 1800 zł, a ponad połowa mieści się w przedziale 1000-1500 zł.

Źródło: Okazje.info


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: