Netbooki z dwurdzeniowym procesorem Atom N550

Przedstawiciele Hewlett-Packard zapowiedzieli nadejście swojego pierwszego netbooka, który wykorzystywać będzie dwurdzeniowy procesor Atom N550 od Intela. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że HP Mini 210 doczeka się faceliftingu.

Główna zmiana w HP Mini 210 to przede wszystkim cała bateria ukryta we wnętrzu obudowy. Przy okazji pokazano też nowe wersje kolorystyczne tego urządzenia. W sklepach zobaczymy Mini 210 w kolorach: różowym, czerwonym, błękitnym, fioletowym i grafitowym. Za model z procesorem jednordzeniowym trzeba zapłacić 330 dolarów. Kolejne 75 dolarów pozwoli nam nabyć urządzenie z lepszą baterią i dwurdzeniowym Atomem N550.

Druga ze sprzętowych nowości - Mini 5103 - będzie pierwszym netbookiem firmy, który wyposażony został w procesor Intel Atom N550 (1,5GHz). Komputer ten posiada ekran o przekątnej 10,1" i waży trochę ponad kilogram. Zasilająca go bateria powinna pracować od dziesięciu do jedenastu godzin.

Zobacz również:

  • RTV Euro AGD: monitory HP w niższych cenach

Zdaniem przedstawicieli firmy, 5103 jest o około 20% szybszy od swojego poprzednika - Mini 5102. Komputer poradzi sobie z odtwarzaniem materiałów filmowych w jakości 720p. By komfortowo oglądać pliki w rozdzielczości Full HD będziemy go jednak musieli wyposażyć w dodatkowy akcelerator grafiki. Sugerowana cena detaliczna tego netbooka to 399 dolarów za model bez dwurdzeniowego procesora. Nie wiadomo jeszcze, ile kosztować będzie Mini 5103 z dwurdzeniowym Atomem. Prawdopodobnie jednak opcja nie będzie kosztować więcej niż 70-80 dolarów.