Netbooki zagrażają pozycji notebooków?

Przedstawiciele koncernu AMD zapowiedzieli, że nie mają w swoich najbliższych planach produkcji procesora przewidzianego do wykorzystania w netbookach.

Co prawda, niektóre z tanich modeli netbooków korzystają z procesorów AMD Geode, jednak do tej pory firma nie zapowiedziała nowego modelu zaprojektowanego pod kątem wykorzystania w ultra-mobilnych komputerach przenośnych. Jak mówi Pat Moorhead, wiceszef działu marketingu AMD: Na razie przyjmujemy pozycję obserwatora. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji na rynku i zobaczymy co się będzie dalej działo.

Daje się zaobserwować pewną nerwowość wśród producentów sprzętu, spowodowaną obawą, że rosnąca popularność netbooków odbije się niekorzystnie na sprzedaży notebooków - tłumaczy dalej Moorhead. Niedawna premiera nowego procesora firmy Intel (Atom) przeznaczonego dla miniaturowych netbooków z pewnością będzie jeszcze ten trend pogłębiać.

Z drugiej strony analitycy z IDC uspokajają, że nieustannie spadające ceny laptopów powinny powstrzymać masową histerię na punkcie netbooków.