Netfinity Web Server

IBM i Microsoft w środę zapowiedziały wprowadzenie na rynek Netfinity Web Server, urządzenia opartego na systemie Windows 2000 przeznaczonego do zarządzania stronami internetowymi.

Zaprezentowany w środę przez IBM i Microsoft Netfinity Web Server jest pierwszym urządzeniem z linii A-Series przeznaczonym dla korporacji, dostawców usług internetowych i aplikacji. Zaprojektowany jest do montażu w obudowach typu rack, zaś według Jima Gargana, dyrektora strategii i marketingu produktów w IBM, jego instalacja sprowadza się do podłączenia wtyczek i włączenia zasilania. Zwykle instalacja podobnych urządzeń zajmuje ok. 2,5 godz. Zdaniem J. Gargana, uruchomienie Netfinity od chwili wyjęcia go z pudełka trwa 5 min. Netfinity 100 Web Server jest dostępny w trzech modelach. Wszystkie oparte są na serwerze Netfinity 4000R, Windows 2000 i oprogramowaniu IBM Netfinity Web Serving Accelerator.

Niektóre szczegóły poszczególnych modeli są jeszcze dopracowywane, ale według IBM serwer oferowany w cenie poniżej 6 tys. USD będzie wyposażony w procesor PIII 650 MHz, 512 MB RAM, dysk twardy 9GB i 10/100 Ethernet.

Model oferowany w średnim przedziale cenowym będzie posiadać dwa procesory PIII 650 MHz, 1GB pamięci RAM, dwa dyski twarde 9GB i 10/100 Ethernet. W cenie ok. 16 tys. USD można będzie zakupić serwer wyposażony w dwa procesory PIII 750 MHz, 2 GB pamięci RAM, dwa dyski twarde 18 GB i kartę Ethernet 1Gb.

Pierwszy z modeli, prawdopodobnie drugi z powyższych, dostępny będzie w ciągu najbliższych kilku tygodni, zaś wszystkie trzy modele znajdą się w sprzedaży do końca maja.


Zobacz również