Netflix - 10 najlepszych dramatów lutego

Na platformie Netflix w ostatnim miesiącu pojawiło się dużo wartych uwagi produkcji, szczególnie dramatów. Z tego powodu postanowiliśmy wybrać 10 absolutnie najlepszych.


Luty to był bardzo gorący i ekscytujący czas dla Netflixa. Pojawiło się wiele naprawdę dobrych produkcji, których żal nie obejrzeć - a czas nie jest przecież nieskończony! Z tego powodu wybraliśmy szczególnie ciekawe tytuły, które wyjątkowo zapadły nam w pamięć, a jako, że w ostatnim miesiącu w głównej mierze na TOP 10 figurowały dramaty, to właśnie o nich opowiemy.

Netflix, najlepsze dramaty lutego

Malcolm i Marie [film]

Reżyser produkcji „Malcolm i Marie” pracował również nad filmem „Euforia” i tu też spodziewamy się równie subtelnej i przepięknej realizacji. Fabuła opowiada historię filmowca oraz jego partnerki, którzy wracają po udanej premierze filmowej do domu. Świętowanie jednak kończy się niespodziewanie, kiedy na jaw wychodzą rewelacje dotyczące ich związków, które wystawiają na próbę siłę ich miłości. W rolach głównych zobaczymy utalentowaną Zendayę (Marie) oraz Johna Davida Washingtona (Malcolm). Z naszą recenzją filmu możecie zapoznać się tutaj.

Reżyser: Sam Levinson

Obsada: Zendaya, John David Washington

Kategorie: Osobisty, Wzruszający

Kraj produkcji: USA

Co kryją jej oczy [serial]

Samotna matka, Louise, wchodzi w bardzo romantyczną relację ze swoim psychiatrą. Z czasem jednak, gdy zaprzyjaźnia się z jego żoną Adele, staje się uczestnikiem dziwnych wydarzeń. Zdaje sobie sprawę, że sieć sekretów i kłamstw, w którą została zagmatwana jest tylko pozorem i za tym wszystkim stoi "coś więcej". Na ekranie zobaczymy takich aktorów jak: Simona Brown ("Korzenie"), Eve Hewson, Tom Bateman, Robert Aramayo ("Harley and the Davidsons"), Tyler Howitt oraz Georgie Glen. Zwiastun miniserialu możecie zobaczyć na serwisie Filmweb, tutaj.

Reżyser: Steve Lightfoot

Kategorie: Zagmatwany, Przerażający, Trzymający w napięciu

Kraj produkcji: Wielka Brytania

Kategoria wiekowa: 16+

Co kryją jej oczy

"Co kryją jej oczy"

Bridgertonowie [serial]

Produkcja „Bridgertonowie” swój debiut miała 25 grudnia 2020, ale po dziś dzień bije rekordy oglądalności. Pierwszy sezon serialu składa się z 8 odcinków, więc nie jest wcale długi, a jest tak wciągający, że idzie się z nim uporać za jednym zamachem. Fabuła skupia się głównie na historii Daphne Bridgerton, której zadaniem było znalezienie sobie męża o odpowiednim statusie. Niestety, starszy brat odrzucał każdego potencjalnego kandydata co naraziło dziewczynę na upokorzenie wśród członków londyńskich wyższych sfer. Na szczęście udaje jej się wejść w układ z księciem Hastings, który ma pomóc im obojgu.

Reżyser: Chris Van Dusen

Kategorie: Chwytający za serce, Błyskotliwy, Wzruszający

Kraj produkcji: USA

Firefly Lane [serial]

Scenariusz do serialu „Firefly Lane” został napisany przez Maggie Friedman na podstawie powieści o tym samym tytule autorstwa Kristin Hannah. Historia opowiada o dwóch dziewczynach, Kate i Tully, które znają się od dziecka. Razem przez lata nieustannie wspierały się podczas wszystkich wzlotów i upadków, aż do chwili, kiedy jedna zdradziła drugą. Czy zdołają uratować swoją przyjaźń?

Reżyser: Maggie Friedman

Kategorie: Osobisty, Uczuciowy, Wzruszający

Kraj produkcji: USA

Plemiona Europy [serial]

„Plemiona Europy” to serial przedstawiający jedną z wizji przyszłości. Akcja produkcji dzieje się w roku 2074, kiedy to w następstwie tajemniczej globalnej katastrofy wybucha wojna między plemionami, które wyłoniły się z ruin Europy. Trójka rodzeństwa z pokojowego plemienia Źródlanie zostaje rozdzielona, co zmusza ich do wytyczenia własnych ścieżek w pełnej akcji walce o przyszłość Nowej Europy. Co ważne, za produkcję odpowiadają twórcy bezdyskusyjnie genialnego serialu „Dark”, więc naprawdę warto zobaczyć efekt ich pracy.

Reżyser: Florian Baxmeyer, Philip Koch

Kategorie: Mroczny, Emocjonujący

Kraj produkcji: Niemcy

Na celowniku [film]

Historia opowiada o parze Davidzie i Nadji, którzy przeżywają kryzys małżeński. Żeby ożywić swój związek postanawiają wybrać się na narciarską wyprawę na północ Szwecji. Niestety, w czasie podroży wdają się w kłótnię z miejscowymi myśliwymi, co sprawia, że ich romantyczny wyjazd we dwoje zamienia się w koszmar.

Reżyser: Alain Darborg

Kategorie: Mroczny, Emocjonujący

Kraj produkcji: Niemcy

Riverdale [serial]

Serial „Riverdale” składa się z 5 sezonów, z czego ostatni aktualnie jest wypuszczany co odcinek regularnie w każdą środę na platformie Netflix. Produkcja opowiada o grupce przyjaciół, którzy próbują rozwiązać sprawę morderstwa nastolatka z wpływowej rodziny. Zagadka jest jednak bardziej złożona niż to się początkowo wydaje, a mroczne sekrety mieszkańców dodatkowo wszystko komplikują.

Reżyser: Roberto Aguirre-Sacasa

Kategorie: O nietypowej tematyce, Mroczny, Wzruszający

Kraj produkcji: USA

Wykopaliska [film]

Akcja filmu "Wykopaliska" została umieszczona w czasach na krótko przed wybuchem II Wojny Światowej. W tym niepewnym czasie pewna majętna wdowa postanowiła wynająć prywatnego archeologa, by ten przeprowadził wykopaliska na terenie jej posiadłości. Jak się okazuje dokonują historycznego odkrycia, jednak trudne czasy wymuszają na nich milczenie.

Reżyser: Simon Stone

Kategorie: Oszczędny w środkach, Wzruszający

Kraj produkcji: Wielka Brytania

Ginny & Georgia [serial]

"Ginny & Georgia" to opowieść o matce z dziećmi, która po latach pragnie w końcu znaleźć swoje miejsce na ziemi. Niestety, tajemnice Georgii z przeszłości komplikują jej plany.

W rolach głównych: Brianne Howey ("Przejście", "Egzorcysta"), Sara Waisglass ("Degrassi: Nowy rocznik"), Mason Temple (debiut), Felix Mallard ("Lockie & Key") oraz Diesel La Torraca ("Małe potworki").

Reżyser: Sarah Lampert

Kategorie: Gorszący, Wzruszający, Romantyczny

Kraj produkcji: USA

Nowiny ze świata [film]

Jeżeli lubicie westerny, to ta produkcja będzie zdecydowanie dla Was. Scenariusz do filmu „Nowiny ze świata” został napisany na podstawie powieści o tym samym tytule pióra Paulette Jiles. Historia opowiada o wędrującym z miasta do miasta weteranie wojny secesyjnej, który wyrusza w podróż przez Teksas, by doprowadzić sierotę do nowego domu. W roli głównej zobaczymy znamienitego aktora Toma Hanksa oraz młodziutką Helenę Zengel („Błąd systemu”).

Reżyser: Paul Greengrass

Kategorie: Oszczędny w środkach, Wzruszający

Kraj produkcji: USA