Netflix - 24 twarze Billy'ego Milligana. Musisz to obejrzeć

Przedstawiciele serwisu Netflix przedstawiają nowy miniserial dokumentalny, który opowiada historię Billy'ego Milligana. O czym jest?

Dziś premierę ma nowy miniserial Netflixa o tytule "24 twarze Billy'ego Milligana" w reżyserii Oliviera Megatona. Fabuła opowiada prawdziwą historię tytułowego Billy'ego Milligana, seryjnego mordercy, który terroryzował Uniwersytet Stanowy w Ohio w roku 1977. W trakcie śledztwa okazało się, że mężczyzna cierpi na zaburzenie dysocjacyjne tożsamości, które spowodowało u niego rozczepienie umysłu na 24 różne osobowości. Historia jest o tyle ciekawa, że był on pierwszą znaną osobą z tak zaawansowanym stanem chorobowym. Warto tutaj dodać, że poświęcono mu nawet książkę o tytule "Człowiek o 24 twarzach" autorstwa Daniela Keyesa. Nie jest jasne, czy była ona inspiracją do tworzenia miniserialu Netflixa, niemniej z pewnością warto się z nią zapoznać. Tymczasem przypomnijmy szczegóły dotyczące produkcji "24 twarze Billy'ego Milligana".

24 twarze Billy'ego Milligana

fot. Netflix

24 twarze Billy'ego Milligana

reż. Olivier Megaton

Pod koniec lat 70. domniemany seryjny gwałciciel twierdził, że jego zachowaniem kieruje wiele osobowości. Zaczęła się epopeja prawna, której przyglądała się cała Ameryka.

  • Reżyser: Olivier Megaton
  • Gatunek: Kryminalny, Dokumentalny
  • Kategorie: Kontrowersyjny, Prowokacyjny
  • Kategoria wiekowa: 16+

Miniserial "24 twarze Billy'ego Milligana" jest od dziś dostępny na Netflixie — zarejestruj się, najtańszy pakiet już od 29 zł za miesiąc.

Zobacz również:

  • Squid Game - gadżety z serialu Netflixa już dostępne! Gdzie kupić?