Netflix, Amazon: pirackie filmy 4K trafiają na torrenty

W sieci pojawiły się filmy 4K bardzo dobrej jakości przechwycone z serwisów Netflix i Amazon.

Telewizory 4K powoli wkraczają do naszych salonów. Szczególnie popularne są na rynku chińskim i w Stanach Zjednoczonych. Posiadanie takiego urządzenia to jednak nie wszystko. Najważniejszy jest bowiem dostęp do odpowiednich treści. Ci, którzy mają możliwość mogą cieszyć wzrok materiałami 4K dostarczanymi za pośrednictwem serwisów Netflix i Amazon. Co jednak z osobami szukającymi pirackich treści? Są oznaki, że również o nie "zadbał rynek".

Netflix i Amazon złamane

Serwisy Netflix i Amazon korzystają podczas strumieniowania treści 4K z zabezpieczenia w postaci High-Bandwidth Digital Copy Protection (HDCP) w wersji 2.2 (lub wyższej). Na początku 2015 roku na torrentach wylądował pierwszy taki materiał, za którym jednak nie poszły kolejne. Kilka dni temu coś się zmieniło.

"Wiele grup zaczęło udostępniać ripy 4K, które działają świetnie. Spodziewam się, że materiały 4K będą teraz popularniejsze" - pisze TorrentFreak.

Filmy 4K pochodzą z serwisów Netflix i Amazon, co oznacza, że piraci zdołali obejść zabezpieczenia przez nie stosowane. Co istotne, mamy tutaj do czynienia z naprawdę dobrej jakości materiałami, a nie takimi, które "udają" 4K.