Netflix - Baśnie Braci Grimm pojawią się w postaci anime

Geeked Week jest już za nami. Netflix jednak nie przestaje zaskakiwać i potwierdził rozpoczęcie prac nad nowym projektem. Tym razem trafiło na Baśnie Braci Grimm.

W ostatnim tygodniu, za sprawą odbywającego się Geeked Week, codziennie otrzymywaliśmy nowe informacje z obozu Netflixa. Jak się okazuje, gigant streamingu nie wyłożył wszystkich kart na stół. Według serwisu Variety, Netflix zapowiedział produkcję anime o roboczym tytule Grimm's Fairy Tales.

Za ten projekt ma odpowiadać studio animacji WIT, które w swoim portfolio posiada m.in. Attack on Titan. W Grimm's Fairy Tales zobaczymy znane z baśni postaci, których historia ma być jeszcze bardziej wzbogacona o elementy grozy oraz horroru. Nad scenariuszem pracuje już Michiko Yokote, który jest znany z takich obrazów jak Gintama, Bleach czy xxxHOLiC.

Zobacz również:

Netflix

Netflix

Nie poznaliśmy aktualnie więcej szczegółów na temat produkcji. Mamy nadzieję, że Netflix niebawem pokaże nam pierwsze kadry lub trailer.

Pozostając w temacie animacji, przypominamy, że już 9 lipca na platformie Netflix pojawi się Resident Evil: Wieczny Mrok, czyli produkcja, na którą z niecierpliwością czekają wszyscy fani uniwersum.