Netflix - Filmowa saga Harry Potter trafi na platformę już w tym tygodniu

Netflix przygotował niespodziankę dla sympatyków serii Harry Potter i poinformował, że filmowa adaptacją sagi trafi na platformę już w tym tygodniu.

J.K. Rowling pisząc pierwszy tom przygód młodego czarodzieja - Harry'ego Pottera, nie zdawała sobie sprawy, że kilka lat później jej bohater stanie się ikoną współczesnej fantastyki, a wykreowany przez nią świat pokochają miliony czytelników na całym świecie. Jak to zwykle bywa, po sukcesie książek przyszła ekranizacja, która wywołała nie mniejsze poruszenie.

Pierwsza część filmowej sagi - "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", ukazała się w 2002 roku, a następnie otrzymaliśmy jeszcze sześć filmów skupionych wokół przygód czarodzieja i jego przyjaciół. Choć minęły już prawie dwie dekady od premiery filmu, to wciąż zachwyca on kolejne pokolenia widzów, również w Polsce.

Włodarze platformy Netflix dostrzegli potencjał w marce i ogłosili, że wszystkie siedem części sagi Harry Potter zadebiutuje na platformie równocześnie, już jutro - 15 maja. Będzie to zatem znakomita okazja, aby odświeżyć sobie lub dopiero poznać fenomen oparty o twórczość J.K. Rowling.

Warto przypomnieć, że uniwersum Harry'ego Pottera wciąż jest rozwijane, a to za sprawą filmów z serii "Fantastyczne Zwierzęta".

Zobacz również: "W głębi lasu" – Netflix zapowiada polski serial na podstawie twórczości Harlana Cobena

źródło: Netflix