Netflix VoD od listopada w PlayStation 3

Firma Netflix zapowiedziała, że już w listopadzie zaoferuje użytkownikom konsol PlayStation 3 mieszkającym w Stanach Zjednoczonych możliwość oglądania wideo na żądanie. W bazie dostępnej dla klientów znajdą się popularne filmy i telewizyjne show.

Usługa zostanie udostępniona za darmo dla wszystkich obecnych klientów firmy Netflix. Pozostali posiadacze PS3, którzy będą chcieli aktywować VoD, będą najpierw musieli zarejestrować się jako klienci Netflix.

Klienci Netflix i właściciele PlayStation 3 już od dłuższego czasu próbowali przenieść usługę VoD na konsolę. Niestety, próby skorzystania z aplikacji zewnętrznych kończyły się zwykle niepowodzeniem.

Usługa VoD od Netflix będzie aktywowana za pomocą płyty Blu-ray, którą firma wyśle do wszystkich swoich klientów. Właściciele PlayStation 3 będą musieli przed każdym pobraniem lub zakupem filmu na żądanie aktywować odpowiedni panel z poziomu płyty.

Warto wspomnieć, że usługa Netflix była aktywowana dla użytkowników konsoli Xbox 360 już w ubiegłym roku.

Postanowiliśmy zapytać Microsoft o możliwość udostępnienia usługi VoD podobnej do tej co Netflix dla użytkowników konsol Xbox 360 w Polsce. Odpowiedział Hubert Hatlas: "Tak Netflix od ponad roku jest już dostępny w USA na Xbox 360. W Polsce z powodu braku usługi Xbox Live uruchomienie tej usługi na razie nie wchodzi w grę. Jeśli chodzi o dostępność usługi Xbox Live w Polsce, to w tej chwili Microsoft nie ma żadnych wiadomości do zakomunikowania w tym temacie."

Niestety do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi od Sony.

Aktualizacja: 28 października 2009 10:39

Dodaliśmy wypowiedź Huberta Hatlasa, specjalisty PR zajmującego się polską dywizją Xbox 360. Niestety, Sony jeszcze nie skomentowało sprawy.