Netflix będzie anulował subskrypcje nieaktywnych użytkowników

Jeśli dawno nie korzystaliście ze swojego konta na Netflixie, to serwis anuluje waszą subskrypcję.

Na ciekawy krok zdecydował się dzisiaj Netflix. Włodarze serwisu poinformowali, że będą anulować subskrypcje wszystkich osób, które przez 12 miesięcy nie wykazały żadnej aktywności.

Przed wyłączeniem usługi Netflix wyśle ​​wiadomość e-mail do wszystkich, którzy nie korzystali z konta w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a jeśli nie otrzyma informacji zwrotnej, to członkostwo w serwisie i wszystkie abonamenty zostaną anulowane.

Trzeba przyznać, że jest to dość niecodzienna decyzja. Mało która korporacja zdecydowałaby się na dobrowolną rezygnację z zysków. W oficjalnym komunikacie Netflix argumentuje swoją decyzję tym, że nie chce, aby ludzie marnowali swoje pieniądze na coś, z czego nie korzystają.

Znasz to dziwne uczucie, gdy zdajesz sobie sprawę, że na coś się zapisałeś, ale nie używasz tego od wieków? W Netflix ostatnią rzeczą jakiej chcemy, to, aby ludzie płacili za coś, z czego nie korzystają. - Netflix

Z danych na koniec marca 2020 roku, Netflix ma obecnie 182 miliony aktywnych subskrybentów i jest absolutnym liderem, jeśli chodzi o streaming treści.

Zobacz również: Netflix powoli znosi ograniczenia w jakości streamingu

źródło: gamesradar.com