Netflix blokuje użytkowników korzystających z VPN

Użytkownicy witryny Netflix uzyskujący dostęp do niej za pośrednictwem VPN-ów mogą mieć problem z dostępem do usługi. Popularny serwis VOD blokuje serwery ukrywające tożsamość osób obchodzących ograniczenia regionalne.

Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów wideo na świecie, który ma miliony klientów w Stanach Zjednoczonych i na innych rynkach, gdzie jest oficjalnie dostępny. Internauci w krajach takich jak Polska, gdzie Netflix nie prowadzi oficjalnie działalności, uzyskują dostęp do zablokowanej witryny na różne sposoby.

Jednym ze sposobów obejścia zabezpieczeń jest wykorzystanie serwera VPN, co pozwala wysłać do Netfliksa zmienioną informację o lokalizacji użytkownika. Dzięki temu można udawać przed twórcami usługi VOD, że przebywając w Polsce lub innym państwie gdzie Netflix jest niedostępny jest się w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii.

Zobacz również:

  • Netflix - najlepsze horrory, które obejrzysz w 2023 roku [MAJ]
  • Najlepszy VPN dla Linuxa 2023
Netflix blokuje użytkowników korzystających z VPN

Polscy użytkownicy nadal nie mają dostępu do serwisu Netflix

Korzystanie z VPN w celu obejścia zabezpieczeń geograficznych jest złamaniem regulaminu usługi, ale do tej pory Netflix nie wyciągał wobec użytkowników konsekwencji. To się jednak najwyraźniej zmienia. Okazuje się bowiem, że połączenia VPN zaczęły być przez Netfliksa blokowane. Związane jest to z tym, że Netflix oferuje inne treści w Stanach Zjednoczonych, a inne w innych częściach świata.

Właściciele praw autorskich do treści nie życzą sobie, aby użytkownicy spoza USA mieli dostęp do treści normalnie niedostępnych w innych regionach. Z tego względu powstają kolejne blokady, z których najnowsza uderza w użytkowników korzystających z połączeń VPN.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: