Netflix dostępny na całym świecie, także w Polsce

Netflix w końcu zawitał do Polski. Najpopularniejszy serwis VOD ze Stanów Zjednoczonych zniósł właśnie blokadę regionalną. Z usługi mogą teraz korzystać użytkownicy z niemal całego świata i poznaliśmy oficjalne polskie ceny abonamentów umożliwiających odtwarzanie filmów i seriali online.

Serwis Netflix powstał w Stanach Zjednoczonych. Z początku firma funkcjonowała jako wypożyczalnia płyt DVD, ale na przestrzeni lat przekształciła model biznesowy. Dzisiaj Netflix słynie z dystrybucji ogromnych zasobów filmów i seriali online, do których dostęp otrzymuje się w zamian za opłacanie zryczałtowanego abonamentu.

Do tej pory Netflix dostępny był wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i kilku innych wybranych krajach. 6 stycznia podczas konferencji na targach CES 2016 przedstawiciele firmy zapowiedzieli zniesienie barier regionalnych. Oznacza to, że zgodnie z zapowiedziami z usługi mogą skorzystać teraz Polacy oraz mieszkańcy ponad setki innych państw.

Zobacz również:

  • Netflix - które filmy są dostępne w jakości 4K? [Aktualizacja 06.12.2021]
  • Filmowy kalendarz adwentowy 2021
Netflix dostępny na całym świecie, także w Polsce

Na mapie zaznaczono na czerwono kraje, w których można teraz korzystać z serwisu Netflix.

Dostęp do bazy filmów i seriali Netfliksa wymaga opłacenia abonamentu. Cena za dostęp do materiałów to 8 euro (odtwarzanie na jednym urządzeniu w tym samym czasie, jakość SD), 10 euro (dwa urządzenia jednocześnie, jakość HD) lub 12 euro (cztery urządzenia w tym samym czasie, jakość do 4K).

Usługa uruchomiona została nie tylko w Polsce, ale też w ponad setce innych państw. Netflix nie przygotował niestety polskiej wersji interfejsu, ale część materiałów pozwala już na włączenie polskiego lektora oraz wyświetlenie napisów przetłumaczonych na nasz język. Niestety, wiele osób rozczarować może też baza materiałów.

Netflix dostępny na całym świecie, także w Polsce

Netflix Everewhere - usługa dostępna jest z niemal każdego państwa na świecie z wyjątkiem Chin.

Okazuje się, że Polacy nie mają dostępu do wielu treści widocznych w usłudze po zalogowaniu się do niej z amerykańskiego adresu IP. Jednym z największych braków jest serial produkcji własnej Netfliksa, czyli House of Cards. W naszym kraju prawa do emisji tej produkcji zostały sprzedane telewizji nc+.

Netflix mogą przetestować już wszyscy chętni. Twórcy usługi pozwalają korzystać z zasobów strony przez miesiąc bez uiszczania żadnych opłat.