Netflix i HBO - Jak naprawić problemy z HDR w Microsoft Edge

Przeglądarka Microsoft Edge ma problemy z odtwarzaniem filmów z HDR z platformy Netflix i HBO. Jak naprawić ten błąd?

Netflix i HBO to platformy VOD oparte na usłudze przesyłania strumieniowego, dzięki której użytkownicy mogą korzystać z szerokiej oferty nagradzanych filmów, seriali, programów, anime oraz produkcji dokumentalnych za pośrednictwem urządzeń połączonych z Internetem. Najnowsze produkcje często dostępne są w jakości 4K w HDR. High Dynamic Range to technologia, która zwiększa zakres rozpiętości gamy kolorystycznej. Większa różnica między najciemniejszymi i najjaśniejszymi tonami sprawia, że obraz wydaje się bardziej realistyczny.

Wielu użytkowników zaczęło się skarżyć na to, że HDR nie działa, kiedy próbują oglądać produkcje Netflixa lub HBO na przeglądarce Microsoft Edge. Jeden z nich napisał:

Łatwo sprawdzić, czy HDR działa. Naciskając SHIF + ALT + CTRL + D podczas oglądania wyświetlają się informacje o wideo. Powinien wyświetlać się hevc, hdr, prk, ale w tej chwili nie jest wyświetlany żaden kodek hdr (a kolory wideo wyglądają na wyblakłe po włączeniu HDR w systemie Windows i oglądaniu filmów w formacie innym niż HDR).

Jak rozwiązać problemy z HDR?

  1. W pasku wyszukiwania przeglądarki wpisz "edge://flags"
  2. Wyszukaj opcję Force Color Profile
  3. Kliknij w rozwijaną listę i wybierz opcję sRGB
  4. Zaakceptuj zmiany klikając "Uruchom ponownie" na dole strony.

Force color profile, microsoft edge

Warto zauważyć, ze HDR działa bez zarzutu na YouTube, więc problem występuje tylko na platformach VOD. Jak się okazuje Netflix oraz HBO mają system zabezpieczeń DRM i prawdopodobnie to on stoi na drodze poprawnego odtwarzania filmów.

Zobacz również: Netflix - 10 najlepszych filmów świątecznych dla dzieci