Netflix na Androida z aktualizacją. Wprowadza nową jakość dźwięku

Posiadacze urządzeń z Androidem powinni zaktualizować Netflixa. Najnowsza aplikacja mobilna oferuje obsługę studyjnego audio oraz zoptymalizowaną pracę podczas korzystania z połączenia komórkowego.

Od dziś Netflix na milionach telefonów komórkowych i tabletów oferuje zauważalnie lepszą jakość dźwięku. Najnowsza aktualizacja aplikacji mobilnej na Androida wprowadza obsługę dźwięku w formacie xHE-AAC (Extended HE-AAC z MPEG-D DRC). Nazwa jest niezwykle skomplikowana, a w praktyce przekłada się na zauważalnie lepszą jakość dźwięku, która powinna ucieszyć każdego subskrybenta.

Netflix

Netflix

Nowy format audio oferuje zmienny bitrate, który może poprawić jakość dźwięku w momencie, gdy posiadamy łącze internetowe o odpowiedniej przepustowości. W przypadku, gdy chwilowo posiadamy słabe połączenie z internetem przykładowo jadąc pociągiem w tunelu, aplikacja automatycznie zmniejszy bitrate dźwięku, aby uniknąć przerwania odtwarzania.

Aplikacja Netflixa po aktualizacji otrzymała również funkcję zarządzania głośnością, która zapobiega nagłym zmianom głośności podczas zmiany tempa akcji w filmie.

Najnowsze funkcje dostępne są na smartfonach i tabletach z systemem operacyjnym Android 9.0 Pie lub nowszym.

Sprawdź ile kosztuje Samsung Galaxy S20 Ultra z obsługą Dolby Atmos.

Źródło: Engadget.com