Netflix: pobrane filmy zapiszesz na karcie microSD

Tryb offline aplikacji mobilnej serwisu Netflix doczekał się szalenie przydatnego usprawnienia.


Netflix z trybem offline

Pod koniec 2016 roku Netflix udostępnił możliwość pobierania filmów na urządzenie z iOS lub Androidem. Nieco później zdecydował się na zastosowanie znacznie bardziej efektywnego kodeka Google VP9 (plik waży mniej, co skraca czas pobierania), natomiast dzisiaj wprowadził znaczące usprawnienie w mobilnej aplikacji dotyczące miejsca składowania pobranych materiałów.

Netflix: filmy na microSD

Do tej pory chcący skorzystać z trybu offline musieli się liczyć z tym, że filmy są zapisywane na wewnętrznej pamięci smartfona (obejście tego ograniczenia było dosyć kłopotliwe). Najnowsza aktualizacja aplikacji Netflix dla Androida i iOS powoduje, że można ich docelową lokalizację zmienić na microSD.

Zobacz również:

  • Uwaga! Pojawiają się fałszywe instalatory Windows 11!
  • Netflix - najlepsze horrory, które obejrzysz w 2021 roku [Aktualizacja 23.07.2021]

Zapis na microSD - szalenie przydatna funkcja

Nowa funkcja to szalenie przydatne rozwiązanie, które pozwoli osobom posiadającym smartfony/tablety z niewielką pamięcią wewnętrzną na skorzystanie z trybu offline i zabranie ze sobą w każdy zakątek świata potężnego zbioru ulubionych treści (zakup pojemnej karty microSD nie jest obecnie zbyt kosztowny) serwowanych przez serwis Netflix.