Netflix - pytania i odpowiedzi dotyczące 2 sezonu serialu "Arcane"

Siódmego listopada na platformie Netflix odbyła się premiera pierwszych odcinków serialu "Arcane" nawiązującego do uniwersum popularnej gry League of Legends. Popularność wiąże się z licznymi pytaniami, na których część postaramy się odpowiedzieć.


Pierwszy sezon serialu "Arcane" jest już dostępny do obejrzenia. Owoc współpracy pomiędzy Netflixem i Riotem osiągnął ogromną popularność na platformie, głównie dzięki społeczności fanów League of Legends. Twórcy postanowili nie odkrywać przed nami wszystkich kart, premiery odcinków rozłożono więc na części. Pierwszą z nich mamy już okazję podziwiać, co wywołuje mnóstwo pytań i teorii. W związku z tym postanowiliśmy odpowiedzieć na najbardziej palące z nich. Pamiętajcie jednak, że w artykule pojawią się spoilery.

Arcane

fot. Courtesy of Netflix

Kiedy Akt 2 (odcinki 4-6) pojawi się na Netflixie?

Kolejne trzy odcinki serialu "Arcane" pojawią się 13 listopada na platformie Netflix. Niestety, nie wiadomo dokładnie o której godzinie. Dla porównania pierwszy akt miał swoją premierę o godzinie 19:00 czasu PT na platformie Netflix oraz na Twitchu.

Zobacz również:

Kiedy Akt 3 (odcinki 7-9) pojawi się na Netflixie?

Ostatnie trzy odcinki serialu swoją premierę mają 20 listopada.

Kiedy 2 sezon serialu pojawi się na Netflixie?

Twórcy nie podali jeszcze konkretnej daty premiery drugiego sezonu. Wiadomo jednak, że kontynuacja jest już w fazie produkcji. Prawdopodobne więc, że premiera odbędzie się w 2022 roku.

Czy Mylo i Claggor nie żyją?

Kiedy Jinx wywołuje eksplozję w Silco pod koniec odcinka 3, pierś Mylo zostaje przebita. Chwilę później dach nad nimi zawala się, miażdżąc pod gruzami zarówno Mylo, jak i Claggora. Oczywiście nie jest to dowód na to, że obie postacie nie żyją, jednak żaden z nich nie pojawia się gdziekolwiek później w historiach League of Legends. Pomijając wszelkie nieoczekiwane zwroty akcji zaplanowane przez twórców, można założyć, że Mylo i Claggor nie żyją i nie pojawią się ponownie w serialu "Arcane".

Arcane

fot. Courtesy of Netflix

Czy asystent Silco to Szalony Alchemik?

Tak. Oczywiście, nie został on wymieniony po imieniu w polskiej wersji językowej, jednak oczywiste jest, że asystentem Silco jest sam Szalony Alchemik. Przede wszystkim wszystkie cechy postaci pasują do bohatera League of Legends. Poza tym w angielskiej wersji językowej w trakcie rozmowy pojawia się imie "Singed".

Czy Twitch pojawi się w Arcane?

Kiedy w pierwszym odcinku Szalony Alchemik tworzył fioletowy eliksir, jego obiektem testowym był szczur. Gryzoń, który miał być przekąską, zmutowany po spożyciu płynu urósł i rozerwał kota na strzępy. W tym momencie wśród fanów rozbudziło się skojarzenie z jednym z bohaterów League of Legends, Twitchem. Z jednej strony zmutowany szczur z laboratorium Singreda jawił się z fioletowymi akcentami, kiedy Twitch posiada raczej zieloną estetykę, co teoretycznie się wyklucza. Z drugiej jednak historia Twitcha zaczyna się w Zaun, czyli tam, gdzie dzieje się akcja serialu Arcane.

Arcane

fot. Courtesy of Netflix

Czy Deckard albo Vander to Dr Mundo?

Po mutacji szczura Szalony Alchemik natychmiast zaczął badania na ludziach. Pierwszym obiektem był Deckart, jeden z młodych pomagierów Silco, któremu nie udało się złapać Vi i jej paczkę na początku pierwszego odcinka. Poza nim, w trzecim odcinku pojawia się przybrany ojciec Vi i Jinx, Vader, który zaraża się fioletowym eliksirem. To z kolei jest teoretycznie zgodne z tym co wiemy na temat kolejnej postaci z League of Legends, Dr. Mundo.

Arcane

fot. Courtesy of Netflix

Czy Vander jest Warwickiem?

Ta teoria jest jedną z najgorętszych wśród fanów serialu. Istnieje wystarczająca liczba dowodów w oficjalnej historii League of Legends, jak i pierwszych trzech odcinkach "Arcane" na to, że Vander jest Warwickiem sprzed transformacji. Jednak to, czy zmutowana bestia pojawi się w serialu, dopiero się okaże.

Arcane

fot. Courtesy of Netflix

Czy Silco to Jhin?

Chociaż niewątpliwie w historii League of Legends pojawiają się odniesienia do postaci, które Riot miał na myśli podczas tworzenia Silco, to zdecydowanie nie. Silco jest całkowicie oryginalną postacią uniwersum "Arcane".

Czy 2 sezon będzie opowiadał historię innych bohaterów?

Cóż, na tę chwilę twórcy nie podzielili się żadnymi szczegółami dotyczącymi 2 sezonu serialu. Wielce prawdopodobne jest jednak, że w kontynuacji będziemy mogli przyglądać się dalej historii Jinx i Vi oraz wojnie pomiędzy Piltover a Zaun.

Na ten moment to wszystkie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania wśród widzów "Arcane". Wszystkie będą aktualizowane wraz z premierą kolejnych odcinków serii. Zapoznaj się z naszą recenzją serialu, tutaj.